Asansör Kat Yetkilendirme Sistemi

Asansör Kat Yetkilendirme Sisteminin Önemi

Günümüzde yaya ve araç geçiş noktalarında olası kötü senaryoların önüne geçmek için çeşitli güvenlik sistemleri uygulanmaktadır. Yaya geçiş noktalarına yerleştirilen kontrollü geçiş için Turnike sistemi veya optik turnike sistemleri ve Araç geçiş noktalarına yerleştirilen Bariyer Sistemi veya Mantar Bariyer Sistemleri gibi. Bu ürün grupları güvenliğinizi arttırdığı gibi yapınıza değer katan unsurlardır. Bu önlemlere rağmen bazen senaryonun önüne geçilememektedir ve güvenlik sisteminizi dahada geliştirmeniz gerekir. Yapınızın güvenliği için bir sonraki etap gibi düşünebileceğiniz Asansör Kat Yetkilendirme Sistemi izinsiz olarak Asansörün kullanımını engeller ve isteyenin istediği kata çıkışına mani olur. Kartlı asansör sistemi sayesinde kişi amacına ulaşmak için kullanabileceği asansörü kullanamaz.

Asansör Sistemi Uygulama Şekli

Asansör Kat Yetkilendirme Sistemi uygulaması

Asansör kat yetkilendirme sistemiAsansör Kat Yetkilendirme Sisteminin farklı uygulama şekilleri vardır. Asansörün çağrı butonunun aktivasyonu okuyucu sistemlerle gerçekleştirilebilir. Bir başka şekil ise Asansör çağrı butonu es geçilerek kabin içindeki tuş takımı okuyucu sistemlerle aktif olur. Böylelikle çağrı butonu veya kabin içindeki nümerik tuş takımını kullanmak için önce okuyucuda işlem yapmanız gerekir. Asansör Kat Yetkilendirme Sisteminde okuyucu olarak Kart okuyucu veya Biometrik okuyucu sistemleri kullanabilmektedir. Kart okuyucu olarak Proximity, Mifare veya HID okuyucu tipleri biometrik okuyucu olarak parmak izi okuyucu tipi tercih edilmektedir. İster kart okuyucu ister biometrik okuyucu olsun her ikisindede sistem kapalı devre offline veya online/offline kurulabilmektedir.

Kapalı Devre Offline Asansör Kat Yetkilendirme Sistemi

Sistemin herhangi bir PC bağlantısı yoktur. Tüm tanıtım ve silme işlemleri okuyucu üzerinden gerçekleştirilir. Okuyucu sadece kendisine tanımlanmış kart veya parmak izi kayıtlarına işlem yapmaktadır. Okuyucuya yapacağınız okutma sonucunda izniniz doğrultusunda çağrı butonunu veya kabin içi tuş takımını kullanabilirsiniz. Kapalı devre Asansör Kat yetkilendirme sistemi kurulumu oldukça basite indirgenmiştir.

Kartlı Asansör Sistemi ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Parmak izi Asansör Sistemi ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

PC bağlantılı Online/Offline Asansör Kat Yetkilendirme Sistemi

Sistemin bir diğer adı panelli Asansör Yetkilendirme Sistemi olarak isimlendirilmektedir. Sistemde çağrı butonu veya kabin içerisine yerleştirilmiş okuyucu öncelikle Kontrol Paneline bağlanır, panel üzerinde yer alan rölelere çağrı butonları veya kat tuşları bağlanır. Panel rölesinin adet olarak yetmediği durumlarda sistemin orjinal röle kartı ile sekizerli gruplar halinde çoğaltılabilir. Bahsi geçin Kontrol Paneli networke dahil edilir. Network üzerinde yer alan PC’lerden bir tanesine yüklenecek kontrol yazılımı sayesinde kullanıcılar tanımlanarak geçiş izinleri verilir. Bu izinler doğrultusunda istenilirse kişinin okutma işlemi sonrası direkt ilgili katına çıkışı dahi sağlanabilmektedir.

Kartlı Asansör Sistemi ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Parmak izi Asansör Sistemi ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sistem ile ilgili web incelemeniz sonrasında danışmak istedikleriniz ve hangi sistem sizlere daha uygun olacağının tespiti için firma çalışanlarımıza 0(212)210467 ve 78 no’lu telefon numaralarından ve ayrıca info@teknoper.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz.