Bariyer Sistemi

Bariyer Sistemi

Bariyer Sistemi Nedir ?

Kollu Bariyer Sistemi mekanlarımızın Otopark girişlerinin düzenli ve kontrollü olmasının haricinde otopark alanınında güvenli bir ortama dönüşümünü sağlamaktadır. Kollu Bariyer Sistemi sayesinde serbest geçişin önüne geçildiğinden otopark alanına sadece izini olanlar girebilmektedir. Bu, otopark alanından faydalanması gereken araç sahiplerinin konforunu sağlar ve park yerinde yabancı araç ile karşılaşılmasının önüne geçer. Otopark alanı girişine konulan Kollu bariyer sistemi tercihinizde park kapasitesi, günlük sirkülasyon, tavan yüksekliği gibi etkenler model tespitinde önemli rol oynar. Yanlış ürün tercihi yatırımınızın boşa harcanmasına sebebiyet verecektir. Mekanınızın iyi etüt edilmesi günün ve geleceğin isteklerini doğru tespit etmek aldığınız ürünü senelerce kullanabilmenizi sağlayacaktır. Dolayısıyla doğru firma ile ilerlemek yatırımında doğru yapılmasını sağlayacaktır.

Bariyer Sistemi Modelleri

Günümüzde bariyer sistemi sınıflara ayrılmıştır, kapasite, sirkülasyon ve kullanım şekli bariyer sisteminizin sınıfını belirleyecektir. Yüksek otopark kapasitesi, yüksek sirkülasyon ve sistemin Otomatik geçiş sistemi dediğimiz HGS etiket okuma sistemi veya plaka okuma sistemi ile entegre çalışma senaryolarında Profesyonel sınıfta yer alan bariyer modelleri tercih edilmektedir. Bunun haricinde kalan projelerde Yarı profesyonel bariyer sistemleri kullanılabilmektedir. Sınıfı ne olursa olsun her iki Bariyer sistemininde 3 metre, 4 metre, 5 metre, 6 metre kollu bariyer modelleri, tavan yüksekliği yetersiz yerler için kırılan kollu bariyer modeli ve çit kollu bariyer modelleri mevcuttur.

Bariyer Sistemi Kullanım şekilleri

Bariyer sistemi uzaktan kumanda sistemi ile kumandanıza basarak açabileceğiniz şekilde çalışabileceği gibi güvenlik noktasından butona basılarak kontrollü geçiş olarak kullanılabilir. Bariyer sistemi HGS etiket okuma sistemi veya Plaka okuma sistemi ile entegre çalışabilir.

HGS etiket okuma sisteminde aracınıza yerleştirdiğiniz HGS etiketi otopark giriş ve çıkış yönlerine yerleştirilen antenlerce algılanır ve geçiş izni varsa sisteme bağlı olan Kollu bariyer sistemi açılır, geçişinizi gerçekleştirirsiniz.

Plaka okuma sisteminde ise otopark giriş ve çıkış yönüne bakan Plaka tanıma kameraları plakanızı algılar ve geçiş izniniz varsa sisteme bağlı olan kollu bariyer sistemi açılır, geçişiniz gerçekleştirilir.

Bariyer sistemi montajı nasıl yapılır ?

Bariyer sistemi montajında ilk dikkat edilmesi gerekilen husus yaya geçişleridir. Doğru olan montaj şekli Bariyer sistemi gövdesinin yaya yoluna doğru koymak bariyer kolunun inişini yaya geçişinden uzak tutmaktır. Kollu Bariyer sistemi gövdesinin konulacağı zemin beton olmalıdır ve gerekli enerji ve sistemin çalışmasına göre değişen kablolama yapısı çekilmiş olmalıdır. Bariyer gövdesi tabanından bu kablolar bariyer sistemi gövde içerisine alınır ve gövde zemine sabitlenir. Bu noktadan itibaren ilgili kabloların yerlerine bağlantıları aşaması başlar.