HGS Bariyer Geçiş Sistemi

HGS Bariyer Sistemi

HGS Bariyer Site Geçiş Sistemi

HGS site geçiş sistemi, RFID teknolojisinin kullanıldığı bir sistemdir. Bu teknoloji, uygun maliyeti ile öne çıkar. Çeşitli endüstrilere, özellikle de otoparklara uygulanan HGS site geçiş sistemi, aracın aynasının arkasına yapıştırılır ve bariyerdeki kamera o etiketi okuyarak otomatik geçiş sağlar.

HGS Site Geçiş Sistemi Verimli Bir Uygulamadır

HGS site geçiş sistemi, RFID teknolojisine sahip bir park yerinin işletme giderlerinin düşük olmasını, insan veya makine hatasını en aza indirilmesini, ayrıca gelişmiş güvenlik oluşturulmasını sağlar.

Azaltılmış Faaliyet Giderleri

HGS Bariyer Sistemi
HGS Bariyer Sistemi

HGS bariyer sistemi, farklı değiştirilebilir isimler olarak arlandırılır. Bunlar, otopark yönetim sistemleri, RFID otopark sistemleri ve otopark kapısı sistemleridir. Erişimi kontrol etmek için bir otopark yönetim sistemi uygulayan otoparklar, park metre ve ödeme makinelerinin kullanımını azaltabilmekte ya da tamamen kaldırabilir.

Sistem işin araç envanter özelliğini otomatikleştireceği için manuel kayıt tutmanın azaltılması söz konusudur. Bu avantajlar, sürekli bakım ve kayıt tutma maliyetlerini düşürmekte ve çalışanların çalışması gereken saatleri azaltır. Otopark tesisinin faaliyetlerini otomatikleştirerek, emek daha önemli görevlere odaklanabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilir.

İş Gücü Maliyetlerini ve İnsan Hatasını En Aza İndirin

HGS site geçiş sistemi, gerçek zamanlı olarak kaç otomobilin kullanıldığı gibi anında doluluk verilerinin alınabilmesi nedeniyle park tesisi çalışanlarının ve yöneticilerinin park alanını fiziksel olarak incelemeleri gerekliliğini azaltır. Zaman içinde, bu bilgiler otopark kullanımının en yoğun dönemlerini belirlemek ve yönetimin talep ihtiyaçlarını karşılamak için kilit personel kararları almasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Otopark personeli, müşterilere yardımcı olmak gibi diğer görevleri yerine getirmek için daha fazla zamana sahiptir ve katılımcıların artık araçlara etiket yapıştırması, izin belgesi vermesi, manuel kayıt tutma veya bilet taraması yapması gerekmediğinden tekrarlayan gerilme yaralanması olasılığını azaltır. Tüm bunlar, RFID teknolojisinin park kontrol sistemine getirilmesiyle mümkündür.

İşçilik Maliyetini Azaltır

HGS site geçiş sistemi, tüm lot girişlerini ve faturalama için çıkışları kaydeder ve nakitle çalışmanın ve değişiklik yapmanın neden olduğu hırsızlık veya insan hatası olasılığını azaltır. Bazı durumlarda, bir RFID sistemi, herhangi bir katılımcıya olan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve otomatik insansız otopark şeklinde işçilik maliyetlerini büyük ölçüde düşürür.

Geliştirilmiş Tesis Güvenliği ve Güvenliği

Bir HGS bariyer sistemi, arabaların girdiği, bırakıldığı ve şu anda parti içerisinde bulundukları bir kütüğü tutmaz. Bu, etiketlenmemiş veya şüpheli araçların tanımlanmasını ve izlenmesini sağlar. Güvenlik kameraları sisteme entegre edilebilen bu sistemler, gerektiğinde cezalar veya cezai kovuşturma için değerli kanıtlar sağlayan farklı koşullar altında kayıt yapılması için tetiklenebilir. Erişim kontrolünün daha da özelleştirilmesi için sisteme çeşitli çalışma saatleri ve tatil günleri girilebilir. Daha büyük otoparklar için, sistem aynı anda birden fazla grubu veya bölgeyi yönetebilir, böylece tüm park yerinin emniyeti ve güvenliği artırılabilir.

Yükseltilmiş Müşteri Deneyimi

Giriş ve çıkış kapılarının konfigürasyonuna bağlı olarak, ön cam üzerinde RFID etiketli veya RFID şeridi olan araçlar durmadan doğrudan bir otoparkın içine ve dışına gidebilir. Soğuk havalarda, bir otopark kartını taramak veya makineye para koymak için pencerelerini indirmeleri gerekmeyen sürücüler, HGS site geçiş sistemi için minnettardır. Ultra yüksek frekansta (UHF) (860 – 960 MHz) çalışan bir elektronik ürün kodu (EPC) Gen 2 pasif ön cam etiketi, bu RFID park sistemi senaryosu için idealdir.

Daha geçici kullanımlar için, 860 – 960 MHz arasında da çalışan ancak aracın dikiz aynasından asılabilen pasif bir RFID araç askı etiketi daha kolay bir seçimdir. Ödemeler ve geçişler konusunda endişelenmenize gerek kalmaması, müşteriye tesise girerken ve çıkarken zaman kazandırarak ve müşteri kadrosundaki trafik sıkışıklığını azaltarak daha iyi bir müşteri deneyimine yol açar.

HGS Bariyer Sistemi Özellikleri

HGS site bariyer sistemi, anten vasıtası ile çalışır. Sistemdeki anten, aracı 15 metreden algılar. Arzu edildiğinde 15 metre olan algı mesafe kısaltılabilir. Antenler, sistemin kontrol paneline sağlanır. Bir kontrol paneline iki ya da dört anten bağlanabilir. Antenlerin giriş ve çıkış anteni şeklinde kodlanması da mümkündür. Sistemin kontrol paneli, 40 bin okuma, 20 bin sticker (HGS Etiket) kapasitesine sahiptir. Kontrol paneli PC’ye ya da ağa TCP/IP protokolüyle bağlanır. Giriş yapan aracın çıkış yapmadan ikinci kez girmesi önlenir. HGS site geçiş sistemi, arzu edilen aracın geçişinin engellenmesi söz konusudur. HGS site geçiş sistemi fiyat bilgisi için firmamızdan destek alabilirsiniz.

 

Yorumlar kapatıldı.