Hızlı Bariyer Sistemi

Profesyonel Hızlı Bariyer Sistemi ve Özellikler

Bariyer Sistemleri günlük açma kapama kapasitesi ve mekanik dayanımına göre sınıflara ayrılmaktadır. Profesyonel Hızlı Bariyer Sistemi durmaksızın geçiş olarak isimlendirilen otoban geçişlerinde, plaka okuma sistemlerinde, HGS Etiket geçiş sistemlerinde ve yüksek sirkülasyonlu geçiş noktalarında kullanılan bariyer modelidir. Profesyonel Bariyer Sistemi entegre olmuş olduğu otomasyon sisteminden gelen komuta çok hızlı bir şekilde cevap vererek açılış veya kapanış yapar.  Hızlı Bariyer araç geçişlerinin daha hızlı yapılabilmesini ve dolayısıyla birikim olmamasını sağlar.

Hızlı Bariyer Sistemi

Kollu Bariyer Sistemi kullanım yerleri

Sirkülasyonun yoğun olduğu peş peşe geçişlerin sıklıkla yaşandığı araç geçiş noktalarında kullanılan Hızlı Otopark Bariyer Sistemi bir çok alanda tercih sebebidir. Hızlı bariyer kullanılabilecek yerler;

HGS etiket okumalı geçiş sistemi olan site giriş kapısı

Plaka okuma sistemi olan projeler

Otoban giriş ve çıkış noktaları

Yüksek park kapasitesi olan ücretli biletli otopark sistemleri

Gümrük geçiş noktaları ve sınır kapıları

Profesyonel Hızlı Bariyer Sistemi Özellikleri

Otopark Bariyer Sistemi kol hareketini diğer bariyer sınıflarına göre daha hızlı yapması dolayısıyla Motor ve redüktör grubu yapı olarak çok daha dayanımlıdır. Otomatik Bariyer Sistemi kol hareketini tamamlamadan frenleyip geri hareket yapabilir. Bu durum özellikle Hızlı geçiş sistemi olarak isimlendirilen Plaka Okuma sistemi ve HGS etiket okuma sistemlerinde çok karşılaşılan bir durumdur. Profesyonel Kollu Bariyer Sistemi  motor grubu 220V ile çalışan yüksek torklu motora sahiptir. Kol pozisyonu mekanik switch yerine temassız sensörlerle belirlenir. Araç algılayıcı loop bağlantısı yapılabilen Otopark Bariyer Sistemleri, kasa yapısı gereği gövde esnemesi göstermez.

Bariyer Sistemi Montaj şekli

Hangi sınıfta yer alırsa alsın tüm bariyer sistemlerinin altyapı ihtiyacı aynı şekildedir. Kollu Bariyer Sistemi gövde montaj yeri beton zemin olmalıdır. Arzu edilirse bu beton zemin 10 cm su basma şeklinde organize edilebilir. Minimum 50×50 ebatlarında olması gereken beton montaj alanının orta noktasından hızlı bariyer sistemi gereksinimi olan 220V enerji kablosu, bariyere aç komutu gönderecek sistemden gelecek sinyal kablosu ve emniyet amaçlı kullanılabilecek Emniyet fotoselinin veya Araç algılayıcı Loop Sisteminin kablosu çıkmalıdır. Hızlı Pro Bariyer Sistemi gövde fiziki montajı yapıldıktan sonra bu ilgili kablolar  bariyer elektronik kartı üzerinde yer alan klemenslere bağlanarak montaj tamamlanır ve test aşamasına geçilir.