Mantar Bariyer Sistemi

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi

Yaya geçiş kontrolünün önemi haricinde günümüzde araç geçiş kontrolleri ve bununla birlikte güvenlik seviyesi oldukça önemlidir. Tehlikeyi henüz girişteyken önlemeye  yönelik dizayn edilen Mantar Bariyer sistemi farklı amaçlar içinde kullanılabilmektedir. Hidrolik Bariyer Sistemi güvenlik haricinde yapınıza değer katmak için kollu bariyer sistemi yerine kullanılabilmektedir. Bir başka kullanım yeri ise belediyelerin yayalaştırma projeleridir. Araç trafiğine kapatılacak alanın yol başlarına yerden çıkan bariyer sistemi yerleştirilerek yayalaştırma projesi gerçekleştirilmektedir.

Hidrolik Mantar BariyerMantar Baba Sistemi hidrolik bir mekanizmaya sahiptir. Sistem hareketli kısım Mantar Baba ve bu hareketli kısıma hareketi sağlayan üniteden oluşmaktadır. Ünite içerisinde Elektronik devre, sinyal alıcı, Valf sistemi, Hidrolik pompa ve motor sistemi mevcuttur. Üniteden hareketli kısım olan Mantar Bariyerlere hidrolik hortumlar getirilir. Mantar bariyer sisteminde hareketli kısım olan yerden çıkan silindir babalar araç geçmeyecek şekilde kenardan kenara maksimum 150 cm mesafeyle yerleştirilir. Dolayısıyla kapatılacak alanda kaç adet hareketli kısım kullanılacağının tespitinin yapılması gerekmektedir. Sistem 1’li, 2’li, 3’lü, 4’lü, 5’li, 6’lı, 7’li olabilmektedir. Hidrolik Baba Sistemi komutu aldığından sistem kaçlı olursa olsun senkronizasyonu bozmadan hareketli kısımlar aynı anda hareket eder.

Hidrolik Mantar Bariyer Sistemi Özellikleri

Sistem yüksek güvenlik seviyeli geçiş kontrol sistemi olması dolayısıyla 10 mm et kalınlığında üretilmektedir. 22 cm çapa sahip olan hareketli kısım paslanmaz çelik imal edilmektedir. Mantar Bariyer Sistemi zeminden 50 cm yüksekliğe ulaşır. Bu yüksekliği üretim aşamasında 60, 70, 80, 90 ve 100 cm yapmak mümkündür. Hareketli kısım olan Mantar bariyerin üst kısmında gece görünümünü arttırmak amaçlı led ışıklandırma mevcuttur. Led ışıklandırmanın gömülü olduğu üst kapak aynı zamanda kapalı pozisyonda araç lastikleri ile sürekli temas ve tonaja maruz kaldığından cam elyaf takviyeli polyester malzemeden üretilmektedir. Aynı malzeme kare olan zemin kapama çemberinde kullanılmıştır. Mantar Bariyer Sistemi üzerinde araç varken açılmamasına yönelik hem ön hem arka yönlerinde araç algılayıcı loop sensör sistemine sahiptir. Araç Loop sensörleri terk ettikten sonra sistem sağlıklı bir şekilde yükselerek açık pozisyona gelir. Mantar Bariyer Sistemin trafik lambası bağlamak mümkündür, böylelikle sistem hareketini tamamlamadan araçların hareket etmesinin önüne geçilebilir.

Mantar BariyerMantar Bariyer Sistemi farklı sistemlerle entegre çalışabilecek bir yapıya sahiptir. Sistemi Kollu Bariyer sistemi ile senkronize çalıştırmanız mümkündür. Burdaki senaryo şu şekilde olmalıdır. Araç geldiğinde öncelikle mantar bariyerler inmeli ve hemen arkasından kollu bariyer açılmalıdır. Sistem kapanış aşamasında ise öncelikle Kollu bariyer inmeli ve sonrasında mantar bariyerler kalkmalıdır. Bu çalışma şekli çarpma risklerini ortadan kaldıran önemli bir husustur. Mantar Bariyer Sistemi uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz gibi, güvenlikten buton kontrollü, HGS geçiş kontrollü, plaka tanıma kontrollü, abone kart okuyucu kontrollü kullanabilirsiniz.

Birli Hidrolik Baba Sistemi Montaj Ön Bilgisi

Sistem incelediğiniz yazımızda bahsettiğimiz gibi iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Ünite kısımı ve hareketli kısım. Mantar Bariyer Sistemi ünitesi yerleştirilecek yere 380V trifaze enerji gelmesi gerekmektedir. Bu Üniteden hareketli kısıma hidrolik hortum götürüleceğinden bu hortumların geçişi için kanal açılmalıdır ve her hareketli kısım için 60×60 cm ölçülerinde ve derinliği minimum 100 cm olacak şekilde kazı yapılması gerekir. Hareketli kısım kazan derinliğimiz 79 cm olmasına rağmen 100 cm kazı drenaj için yapılır. 21 cm’lik fark suni drenaj (kum ve mıcır) veya logara bağlanacak drenaj şekli için yeterli olmaktadır. Drenaj şekli yerinde yapılacak keşif neticesinde belirlenmektedir. Yapılan altyapı hazırlığına ürün yerleşimi yapıldıktan sonra bağlantılar gerçekleştirilir ve ara boşluklar beton ile doldurulur.

Mantar Bariyer Sistemi ihtiyacınızın doğru ekipmanlarla çözümü ve zemin uygunluğu için firma personellerimizden destek alabilirsiniz. Firma irtibat numaralarımız 0(212)2104677-78 veya info@teknoper.com