Optik Turnike Sistemi

Hızlı Optik Turnike Sistemleri ve Özellikleri

Yapımızın yaya giriş noktasının güvenlikli ve kontrollü olması son zamanlarda önem arz eden bir durumdur. Üst arama ve X-ray taramalarından sonra giriş yapılan loby bölümünden serbestçe istediğiniz yere gidemezsiniz. Bu noktada sizi bir danışma ve sonrasında bir Turnike sistemi karşılar. Optik Turnike Sistemleri üstlendiği görevin hassasiyeti dışında yapınıza görsellik ve değer katan şık tasarımlı geçiş sistemidir. Sisteme kayıtlı bir personelseniz Optik Turnike Sistemine yapacağınız okutma işlemi ile geçişinizi sağlayabilirsiniz, eğer yabancıysanız danışmada yapılacak işlemlerinizden sonra geçiş izinleriniz doğrultusunda bina içerisinde ilerleyebilirsiniz. Cam Kanatlı Turnike Sistemi görselliğin haricinde temassız geçiş imkanı tanımaktadır. Temperli cam kanatları açılarak modeline göre 55-90cm aralığında temiz bir geçiş alanı bırakır. Özellikle son zamanlarda corona covid 19 salgını ve hastalığı dolayısıyla mümkün olunan en temassız geçişi sağlayacak Turnike Sistemi modeli hızlı optik turnike sistemidir.

Optik Turnike Sistemleri önemli noktalar

Hızlı turnike geçiş sistemi olarak bilinen optik turnike sistemi aşağıda inceleyeceğiniz üzere 55 ve 90 cm geçiş aralıkları sunan versiyona sahiptir. Temperli cam kanatlar açıldığında net 55 cm veya 90 cm geçiş koridoru oluşturur. 55 cm genişlikten tekerlekli sandalye geçişi olamayacağından birinci alternatif yanına Vip Turnike yerleştirmek gerekir ikinci alternatif 90 cm geçiş koridoru oluşturan modeli değerlendirmek gerekebilir. Doğru konfigürasyonun ve maliyet tablosunun oluşturulabilmesi için mutlaka firma personelimizden destek isteyiniz. Bir başka unutulmaması gerekilen konu Optik Turnike Sisteminin iç mekan turnike sistemi oluşudur, dış ortamlarda kullanılmaz. Optik Turnike sistemi Proximity okuyucu, mifare okuyucu, HID okuyucu gibi kart okuyucularla veya parmak izi okuyucu, yüz tanıma, iris okuma gibi biometrik sistemler ile tam entegre çalışabilir. Corona covid 19 sebebiyle yaya ateş durum tespitine göre kişinin Optik Turnike sisteminden geçişi engellenebilir.

Cam Kanatlı Optik Turnike Sistemi Modelleri

Optik Turnike sistemleri modüler üretilmiştir. Bu modüller sağ kanat, sol kanat ve merkez modülüdür. Tek koridorlu bir oluşumda birer adet sağ ve sol kanat modülü yeterliyken ikili bir koridorda ortaya merkez modülde yerleştirilmesi gerekir. (Merkez modül: hem sağında hem solunda kanat yer alan turnike modülüdür, karşısına yerleştirilen sağ veya sol modülle veya bir diğer merkez modülle entegre çalışır.)

Optik Turnike SistemiOptik Turnike LTOP 111 Model : 10 mm açısal temperli cam kanatlara sahip olan LTOP 111 Hızlı geçiş turnikesi 50-55 cm geçiş aralığına sahiptir. Led aydınlatması ile birlikte kanatlar şık bir görüntü sergiler. Turnike üst tablası 10mm siyah temperli camdan oluşur. Turnikenin her iki ucundada geçiş durumunu gösterir mavi ve led şerit aydınlatmalar mevcuttur. Paslanmaz çelik kasaya sahip olan Turnike üzerinde 6 adet sensör mevcuttur. Bu sensörler geçişi takip eder ve gerekenden uzun süre koridor içerisinde kalınırsa sesli ikaz verir. Her türlü Access geçiş sistemi ile entegre çalışabilir. Dakikada 40 kişi geçişine göre dizayn edilmiştir.

Optik Turnike SistemiOptik Turnike LTOP 111H Model : Yelpaze şeklinde çift kademeli açılan 8mm temperli cam kanatlara sahip olan LTOP 111H Optik Turnike sistemi 90 cm geçiş aralığına sahiptir. Led aydınlatması ile birlikte kanatlar şık bir görüntü sergiler. Turnike üst tablası 10mm siyah temperli camdan oluşmaktadır. Turnikenin her iki ucundada geçiş durumunu gösterir mavi ve led şerit aydınlatmalar mevcuttur. Paslanmaz çelik kasaya sahip olan Turnike üzerinde 6 adet sensör mevcuttur. Bu sensörler geçişi takip eder ve gerekenden uzun süre koridor içerisinde kalınırsa sesli ikaz verir. Her türlü Access geçiş sistemi ile entegre çalışabilir. Dakikada 25 kişi geçişine göre dizayn edilmiştir.