Standalone Kart Okuyucu

Standalone Kart Okuyucu

Standalone yani bağımsız çalışabilen PC gereksinimi olmadan kendi başına işlem görebilen kart okuyucu sistemidir. Standalone Kart okuyucu sistemi temassız kart teknolojisiyle çalışmaktadır. Cihaza kart teması olmaması dolayısıyla yıpranma olmamaktadır uzun seneler işletmenize hizmet verebilir. 125 kHz Proximity Kart okumalı Kart okuyucu ve 13,56 mHz Mifare Kart okutmalı Kart okuyucu sistemleri mevcuttur. Her iki versiyonda 12V3 Amper enerji ile çalışır, sarfiyatları oldukça düşüktür. İşletme personel kapasitesine göre 256, 2000 ve 5000 kişi kapasiteli versiyonları vardır. Standalone Kart okuyucu farklı amaçlar için kullanılabilir.

Standalone kart okuyucu
Standalone kart okuyucu

Her alanda Standalone Kart Okuyucu

Kendi başına çalışabilen Standalone okuyucu asansör çağrı butonuna bağlanabilir ve yalnızca kart tanımlaması mevcut olan kişilerce asansör çağrılabilir. Asansör kabin içerisine Standalone Kart okuyucu yerleştirilerek asansörün yalnızca kart sahiplerinde kullanılması sağlanabilir.

Bilgi işlem odasının veya herkesin girmemesi gereken işletme bölümlerinin giriş kapılarına kart okuyucu konularak izni olan kişilerin geçiş yapabilmesi sağlanabilir.

Apartman veya bina giriş kapısına Kart okuyucu takılarak anahtar kullanımından kurtulunabilinir.

Site girişinize yerleştirebileceğiniz Turnike sistemine entegre edilerek yalnızca kart sahiplerine turnikeden geçiş sağlanabilir.

Abone ağırlıklı çalışan otopark giriş ve çıkışlarına kollu bariyer sistemine kart okuyucu entegre ederek abone amaçlı kullanılabilir.

Standalone okuyucu sistemi üzerinde rölesi mevcuttur. Bu röle üzerinden kuru kontak bağlantısı veya 60V dc veya 120V ac voltaj geçirebilirsiniz dolayısıyla bu bağlantıyı yapabileceğiniz her entegrasyonda Standalone kart okuyucu kullanabilirsiniz. Yana kayar kapı, Garaj kapı motoru, Bariyer Sistemi, Turnike Sistemi, Hidrolik Baba, Road Blocker, Dairesel açılır kapılar, Manyetik kilit sistemleri, elektrikli basaj kilitler v.b.

Standalone Kart Okuyucularda Kart tanıtma, silme işlemleri

Kart okuyucu sisteminin PC bağlantısı olmaması dolayısıyla kartları cihaza nasıl tanıtacağız ve nasıl sileceğiz. Kart okuyucu sistemimizin 256 kişilik, 2000 kişilik ve 5000 kişilik versiyonları var, bu ilgili kart okuyucuya maksimum kaç kart tanıtabileceğimiz ile ilgili kapasite durumudur. Standalone Kart okuyucu sistemine özel kartı sayesinde tanımlama veya silme işlemi yapıyoruz. Admin kartı veya master kart olarak isimlendirilen özel kartı Kart okuyucuya 1 kez okuttuğumuzda kart tanıtım programını açmış oluyor ve kart okuyucuya gösterdiğimiz her kartı hafızasına almış oluyoruz. Admin veya Master kartı 2 kez kart okuyucuya okutursak silme programını açmış oluyoruz ve kart okuyucuya gösterdiğimiz kartları hafızasından silmiş oluyoruz. Ve en son olarak Kart okuyucu hafızasını komple silmek gerekiyorsa, yani kart bilgilerini yenilemeniz veya revizyondan geçirmeniz gerekir ise Admin veya master kartı 4 kez kart okuyucu sisteme okutuyorsunuz ve tüm hafıza siliniyor.