Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri Yarı Profesyonel

Kısıtlı sayıda park yeri varken birde yabancı araçların işgal etmesiyle park yeri bulmakta zorluk çekiyorsunuz peki nasıl çözeceksiniz,  Kollu Bariyer Sistemi bu sorunun çözülmesi için üretilmiş ürünlerdendir. Bariyer Sistemleri otopark giriş noktasına yerleştirildiğinde yabancı araçların otoparkınızı işgal etmesinin önüne geçersiniz. Bariyer Sistemi farklı ürünler ile entegre olabilmektedir. Otopark girişinize kurulacak olan Bariyer sistemi uzaktan kumanda ile kullanabileceğiniz gibi, Etiket okumalı HGS Sistemi veya Plaka okuma sistemi ile kullanabilirsiniz. Kollu bariyer sisteminden kumandası olmayan, HGS ve Plaka Okuma sisteminde kayıtlı olmayan yabancı araçlar giriş yapamayacaktır.

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri kullanım yerleri

Kollu Bariyer Sistemi kontrollü geçiş yapılması ve güvenlik seviyesini yükseltmek amaçlı her araç geçiş noktasında kullanılabilir. Site girişinde HGS Geçiş Sistemi ile, Otopark girişinde Plaka Okuma Sistemi ile, Apartman otoparkında uzaktan kumanda sistemi ile, iş merkezi girişinde kartlı abone sistemi, Fabrika girişinde güvenlik buton kontrolü ile kullanılabilir. Bariyer sistemleri, yol genişliğine göre 3 metre kollu, 4 metre kollu, 5 metre kollu, 6 metre kollu olabilmektedir.

Kollu Bariyer Sistemi özellikleri

220VAC veya 24VDC motora sahip olabilen yarı profesyonel redüktörlü bariyer sistemi genelde set olarak lanse edilmektedir. Bu setin içerinde Bariyer Sistemi ve kolu, led flaşör, sinyal alıcı, uzaktan kumanda, emniyet fotoseli, aç-kapa buton ve çatal ayak yer almaktadır. Manuel açılabilme özelliğide bulunan kollu bariyer sistemi motor zorlanması olmaması için bünyesinde kontra yay bulundurur. Kumandanız ile komut verip açtığınız Bariyer sistemi kendi zamanlayıcısı ile otomatik kapanabilir veya bu özelliği devre dışı bırakarak elinizde bulunan kumanda ile kontrollü kapanış yapabilirsiniz.  Her iki alternatifte de kapanış emniyet fotoselince takip edilir ve arada bir cisim varsa kapanış gerçekleşmez. Bariyer sistemleri kurulum yapılacak nokta itibariyle kolun açılamayacağı bir tavan yüksekliğine sahip ise kırılan kol mekanizması ile mafsallı kırılan kol modeline dönüştürülebilir.

Kırılan kollu bariyer sistemleri

Bariyer Sistemleri montaj

Bariyer gövdesinin montajlanacağı yer ister düz ister 10 cm su basmalı olarak 50 x 50 cm ebatlarında beton olmalıdır. Bu beton alanın orta noktasından sistem için gerekli kablolar çıkartılmalıdır. Bu Kablolar 220V enerji için elektrik kablosu, emniyet fotoseli için sinyal kablosu, güvenlik buton kontrolü için sinyal kablosu yeterli olacaktır. Farklı entegrasyonlar için ilave kablolama ihtiyaçları olabilmektedir. Montaj yeri hazır olduktan sonra Otomatik Bariyer sistemi 2-3 saat içerisinde montajı tamamlanarak test aşamasına geçilebilecek ürünlerdir.