Kişisel Bariyer Sistemi

Kumandalı Kişisel Bariyer Sistemi nedir?

Sitede veya çalıştığınız iş merkezinde size tahsis edilmiş park yeriniz var. Otoparka bariyer sisteminden girişinizi yapıyorsunuz park alanınıza geliyorsunuz birde ne görüyorsunuz hiç tanımadığınız bir araç sizin alanınızı işgal etmiş. Son derece sinir bozucu olan bu durumun çaresi ise Kişisel Bariyer sistemidir. Park alanınıza yerleştireceğiniz kişisel bariyer sistemi uzaktan kumanda ile çalışır ve siz yokken park alanınızı size rezerve eder. Montajı oldukça kolay olan ürün, başkasının yerinize park etmesini engellemek amacıyla imal edilmiştir.

Kumandalı Kişisel Bariyer Sistemi çalışma şekli

Kişisel Bariyer Sistemi 2Ürünün akülü ve elektrikli olmak üzere iki versiyonu vardır. Her iki modelinde amacı park rezervasyon işlemini gerçekleştirmektir. Otopark alanınızın orta hizasına yerleştirilen kişisel park sistemi park edeceğiniz zaman kumandanıza basarak aşağı yatırılır ve parkınızı gerçekleştirirsiniz. Park alanını terk ettiğinizde gene kumanda vasıtasıyla sistem kaldırılarak dik hale getirilir. Siz gelinceye kadar park alanınıza başkasının park etmesine engel teşkil ederek görevini yerine getirir. Akülü versiyonda akü bitimine yakın ürünün üst kapağını açarak aküyü söker ve evinizde iş yerinizde şarj edersiniz ve tekrar kullanmaya devam edersiniz. Kişisel bariyer sisteminin elektrikli versiyonunda kullanım süreklidir.

Kişisel Bariyer Sistemlerinde güvenlik unsuru

Akülü veya elektrikli versiyon kumandalı kişisel bariyer sisteminde bazı güvenlik unsurları vardır. Akülü sistem arkaya elle yatırılır veya çarpma sonucu arkaya doğru yatırılırsa sesli uyarı vermektedir. Elektrikli versiyon ise araç altında yanlışlıkla kaldırılırsa ürün araç altına değer ve tekrar yatış moduna döner. Elektrikli versiyonda elektronik aksam hareketli kısımdan ayrıştırılmış olduğundan gelişime daha açıktır ve arzu edilirse trafik lambası entegrasyonu yapılabilir.

Kumandalı Kişisel Bariyer Sistemi montaj şekli

Kişisel Bariyer Sistemi 1Park rezervasyon sisteminiz akülü model ise başlangıç olarak 8 saatlik kesintisiz şarj önceliğinden sonra düz beton zemine montajını yaparak kullanıma başlayabilirsiniz. Elektrikli modelde ise elektronik aksam ayrı bir ünite olarak üretilmiştir ve 220V enerji ile çalışır. Dolayısıyla ünitenin yerleştirileceği yere 220V enerji getirilir, üniteden hareketli kısma ise 2×0,50 sinyal kablosu çekilir. Hareketli kısım üniteden gelecek 24VDC ile çalışmaktadır. İster akülü ister elektrikli versiyon Kişisel park sistemi olsun kumandasında komut aldığında hareketini 5-6 sn içerisinde tamamlar.