HGS Otopark Geçiş Sistemi

HGS Otopark Geçiş Sistemi

Son yıllarda imar yasasında yapılan değişiklikler ile artık yer yapılan inşaatta otopark olmak zorundadır. Ortak kullanım alanı olan otopark alanı aslında hak sahiplerinin ortak kullanımını temsil eder. Ancak misafir ve yabancı araçlarında girdiği gözlemlenmektedir. Bu durumun önüne geçmek için bariyer sistemi veya garaj kapı sistemi araç giriş çıkış noktasına konulur. Bu otoparkınızın güvenliğini arttıran bir unsurdur. Ancak her otoparkınıza giriş ve çıkışlarda bariyerinizi veya garaj kapınızı açmak için uzaktan kumandanıza erişmeniz gerekir, kaybetmemeniz gerekir. Bazı kullanıcılar misafirlerini sokmak için kumanda ile geçiş izni verecektir. Yavaş yavaş otoparkınız gene bir sorun haline gelmiştir. Otomatik geçiş sistemleri adı altında incelenen HGS otopark geçiş sistemi aslında bu sorunların önüne geçen bir sistemdir. Kurulumu oldukça basit olan HGS bariyer sistemi otoparkınıza giriş ve çıkışlarda hem konfor sağlar hemde güvenlik sağlar.

Sistem Nasıl Çalışır ?

HGS Otopark Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır

Kollu bariyer Sistemi veya Garaj kepenk Sistemi entegrasyonuyla çalışabilen HGS etiket okuma Sistemi montajı kolay sistemlerden bir tanesidir. Araç camına yapıştıracağınız etiket ve bu etiketi algılayacak anten sisteminden oluşur. HGS antenlerinin 12-15 metre algılama mesafesi vardır. Bu algı koridoruna girdiğinizde araç camında yer alan HGS etiketi okunur ve geçiş izni durumuna göre kollu bariyer veya garaj kepenk sistemine aç komutu sistemce verilir.

Sistem Özellikleri Nelerdir ?

HGS Otopark Geçiş Sistemi Özellikleri

HGS otopark geçiş sistemiKollu bariyer sistemi veya garaj kepenk sistemine bağladığınız HGS site geçiş sistemi yalnızca etiket okutup geçme izni vermekten ibaret değildir ve bir çok özelliği vardır. Bu özellikler kullanıcı dostu arayüz programı sayesinde oldukça basit kullanımlıdır. Bu özelliklerin bazıları şu şekildedir;

 

  • HGS bariyer sistemi antipassback yapabilir. Bir başka değişle giriş yapmış etiketli araç, çıkış yapmadan tekrar giriş yapamaz veya tam ters durum çıkış yapmış stickerlı araç giriş yapmadan tekrar çıkış yapamaz. Bu özellik etiketini yapıştırmamış kişilerin haklarının dışında araç sokmalarının önüne geçer.
  • HGS otopark geçiş sistemi araç tahsis haklarınızı kontrol eder. Bazı sitelerde m2 gereği araç sokma hakkınız vardır. Otoparka bir araba sokma hakkınız varsa ve sizin iki arabanız varsa hangi arabanızı otoparka sokarsanız sistem diğerine geçiş izni vermez. Hep bir araba sokmanıza izin verir.
  • HGS geçiş sistemi Canlı izleme arayüzüne sahiptir. Araç geçişinde geçen aracın tanımlı bilgileri ekranda anında görülür, güvenlik personelinin gerekli görsel kontrolünün yapılabilmesi sağlanır. Aynı ekranda olabilecek hatalarda takip edilebilir. Antipassback ihlali, tanımlama hatası veya engellenen araç v.b. gibi
  • Etiket okuma sistemi yazılımı sayesinde istediğiniz an istediğiniz kişinin etiketine geçiş yasaklaması veya geçiş izni verebilmenizi sağlar. Otopark alanının yetersiz olduğu durumlarda otopark kapasite kontrolü yapabilir veya haftanın belli günleri çift rakamlı plakaların diğer günler tek rakamlı plakaların girişine izin verilebilir.

Sistemin versiyonlarını ve diğer ayrıntılı bilgileri için firma personellerimizden bilgi alabilirsiniz. İrtibat numaramız 0(212) 2104677-78

Doğru HGS Otopark Geçiş Sistemi Tercihi için Tavsiyeler

HGS Geçiş sisteminde dikkat edilmesi gerekilen konulardan bahsetmek istedik. Sistemden yüksek randıman alabilmek için HGS etiket dikiz aynasının arkasına cama yapıştırılmalıdır. Eğer benzer amaçlı başka bir etiket varsa en az 5 cm mesafeye yapıştırılmalıdır. Aracınızda sinyal kesici varsa kapatmayı unutmamanız gerekir. Kullanacağınız etiketler cam ısınma ve soğumalardan etkilenmeyen GenII karbonlu etiket olmalıdır, kağıt tip etiketler çabuk arızalandığı gözlemlenmiştir. Antenlerin görüş alanında parklanma yapılmamasına dikkat etmeniz gerekir. Böyle bir durum söz konusuysa Araç dedektörü Loop sistemi bağlanabilen bir HGS otopark geçiş sistemi tercih etmeniz doğru olacaktır. Doğru ve uzun ömürlü bir sistem satın almak için mutlak suretle işinde uzman bir kuruluş ile çalışmanız ve referans kontrolü yapmanız önemlidir.