Optik Turnike Sistemleri

OPTİK TURNİKE SİSTEMİ

Optik turnike sistemi, yüksek kaliteli, teknolojik açıdan gelişmiş güvenli turnike giriş çözümleridir. Görünmez kızılötesi ışınlarla birbirine bağlanan iki kabinden meydana gelen bu sistemler, bir kişinin optik hızlı turnike koridorundan ne zaman geçtiğini anlamak için kızılötesi ışınları kullanır.

Optik turnike sistemi; bir kişi uygun boşluk bırakmadan girmeye çalıştığında, görsel ya da sesli bir uyarı tetiklenir. Bu sistemler, kart okuyucu ve biometrik okuyucu ile tam uyumlu bir şekilde çalışır. Turnike bir bariyere sahipse, bariyer erişimi etkin bir şekilde reddetmek için uyarılarla birlikte açmayı reddeder. Optik turnike, modern erişim kontrol sistemlerine entegre etmek için gelişmiş yazılım kullanır ve bir IP ağı üzerinden uzaktan kontrol edilebilir. Optik geçiş turnike sistemi, güvenlik amaçlı kullanılır.

Optik Turnike Varyasyonları

Optik turnike sistemi, teknolojik olarak oldukça gelişmiştir ve bu yüzden birçok farklılıkları vardır. Optik turnike, fiziksel bir bariyerle veya bariyersiz olabilir. Bariyersiz optik turnikeler, geçişi tespit etmek ve caydırmak için yalnızca kızılötesi ışınlara dayanırken, hızlı optik turnike, istenmeyen girişlere karşı ek güvenlik sağlamak için fiziksel bir bariyere sahip dahili kızılötesi teknolojisini kullanır. Düşey kol, dönme kolu, salıncak camı, kanat bariyeri ve geri çekilebilir cam dahil, optik turnike bariyer için kullanılan çok çeşitli hızlı turnike tipleri mevcuttur. Tasarımları gereği, optik turnike gövdeleri gerektiğinde birbirine yakın ya da birbirinden uzağa monte edilebilir. Bu, bir yandan esneklik, bir yandan da geçiş koridorların engelli geçişine uygun olmasını sağlar.

Optik Turnike Uygulamaları

Optik turnike sistemleri, modern tarz turnikedir. Paslanmaz çelik konstrüksiyonları ve şık çizgileri, kurumsal lobilerde, ofis binalarında, veri merkezlerinde, devlet tesislerinde, toplu taşıma sistemlerinde, stadyumlarda ve daha pek çok alanda kullanılmalarını sağlar. Çok hızlı çıkış sağlamaları nedeni ile genellikle metrolarda ve diğer toplu taşıma terminallerinde de uygulanır.

Optik Turnike Model 101

Optik Turnike Sistemi
Optik Turnike 101

Optik turnike sistemleri arasında yer alan optik turnike model 101, giriş seviyesi ve en uygun fiyatlı optik turnikedir. Küçük bir dolap boyutu ve düşük profili vardır. Bu, küçük alanlar için mükemmel bir seçimdir. Bu engelsiz turnike, akışı en üst düzeye çıkarmak için sıkça kullanılır. Her bütçeye uygun bir seçenek olan bu model, sık sık trafik yoğunluğu olan kafeteryalar, okullar ve kütüphaneler için kullanılır.

Optik turnike sistemleri arasındaki bu modelin giriş seviyesi temel optiktir. Açık şerit güvenliği bulunan bu modelde yer tasarrufu sağlayan dolap, kart istifleme, tarama algılama, sesli ve görünür uyarılar gibi özellikleri vardır. Bu model çift yönlüdür. Her türlü kart okuyucu sistemi ile entegre çalışabilir.

Optik Turnike Model 201

Optik Turnike
Optik Turnike 201

Optik turnike sistemleri arasındaki model 201, binalara giren ve çıkan insanların akışını yönetmekte ve yönlendirmektedir. Genellikle çoklu katlarda yüksek ziyaretçi seviyelerinin akışını akıcı bir şekilde yönlendiren bu model, bir sınır görevi görür. Bu model, doğru kişilerin doğru yere yönlendirilmesini sağlar. Böylece girişin kontrolünün yapılması mümkündür. Bu model, endüstri trendleri öncesinde en yüksek standartlara göre tasarlanmıştır. Model, yaklaşmakta olan ziyaretçileri tespit eden benzersiz sensörler vardır, enerji tasarrufu için bir uyku işlevi görür. Model, müşteri rahatlığı için ergonomik tasarımla hazırlanmıştır. Üstün kaliteli malzemelerle üretilmiştir. Her türlü kart okuyucu sistemi ile entegre çalışabilir.

Optik Turnike Model 301

Optik Turnike
Optik Turnike 301

Model 301, optik turnike sistemleriarasında yaya hareketliliği arttıkça, binalara giren ve hareket edenlere yönelik sofistike, sezgisel, rafine ve aynı zamanda güvenli bir giriş yönetimi sağlar. Bu model, yaklaşanlarla etkileşime girerek, yetkili kullanıcıları yöneten ve yöneten binaların güvenli alanlarına yönlendirme özelliğine sahiptir. Yaklaşmakta olan ziyaretçileri tespit eden benzersiz sensörler kullanan bu model, özel olarak tasarlanabilir. Çeşitli boyut ve cam seçenekleriyle sunulan bu modelle, ister yüksek bir güvenlik seviyesi için, isterse engelli erişimi olsun, her kombinasyon mümkündür. Her türlü kart okuyucu sistemi ile entegre çalışabilir.

Optik Turnike Model 111 (Dar Kasa)

Optik Turnike
Optik Turnike 111

Model 111, dar kasa bir optik turnikedir. Optik turnike sistemleri arasında basit ve pratiktir ve sıkı bir güvenlik düzeyi sunar. Bir binaya giren ziyaretçileri ve personeli takip ederek güvenlik görevlilerinin desteklenmesi ve yalnızca belirli kullanıcıların belirli alanlara girebilmesi için en ideal çözüm olan model 111, estetik ve kullanıcı dostudur. Bu model, yetkilendirilmiş kullanıcılara geçişi mümkün kılmak üzere ünitelere giren melek kanadı bariyerli iki eliptik üniteden meydana gelir. Bu giriş çözümü hakkında en çarpıcı olanı melek kanatlarına entegre edilmiş ışıklardır. Şerit kullanıma hazır olduğunda engeller yeşile döner ve engeller kapandığında veya bir alarm tetiklendiğinde kırmızıya döner. Böylece ziyaretçi, hemen şeridi girip girmeyeceğini veya yardım beklemesi gerektiğini anlar. Her türlü kart okuyucu sistemi ile entegre çalışabilir.

Optik turnike sistemleri, alanın boyutlarına ve kullanılacak okuyucu tipine göre tespit edilmelidir. Aynı zamanda dakikada geçecek personel sayısına göre de belirlenmelidir. Optik turnike fiyatları ile doğru model ve geçiş koridor sayısı tespiti için firmamızdan destek alınması mümkündür. İrtibat için 0(212)2104677-78 veya info@teknoper.com