Turnike Geçiş Sistemleri

Turnike Geçiş Sistemi ve Modelleri

Turnike Sistemi yaya geçişini düzenli bir geçiş organizasyonuna sokan kontrollü güvenliğinizi arttırıcı ve ayrıca yapınıza değer katan bir ürün grubudur. Turnike Geçiş Sistemi yaya geçiş noktasında insanların tesis içerisine sıralı geçişini sağlar, Sistem içeriğinde kullanılan Turnike Sistemine Kart okuyucu, parmakizi okuyucu, yüz okuma, iris okuma v.b. ürünler ile komut verilebilir. Geçiş yapmak isteyen kişi Turnike geçiş sistemi yazılımındaki geçiş iznine göre Turnikeden geçer bu geçiş esnasında kişinin kayıtlı bilgisi güvenlik tarafından kontrol edilmiş olur ve aynı zamanda fiziki kontrolde tamamlanmış olur.

Turnike Geçiş Sistemleri mimari yapınıza ve kullanım amacınıza uygun olacak şekilde farklı modeller ile oluşturulabilmektedir. İş merkezi girişlerinde Optik Turnike Sistemi, stad ve spor salonu girişlerinde Boy Turnike Sistemi, Personel girişlerinde Bel tipi Turnike, engelli personel girişlerinde Vip Turnike, market girişlerinde market turnike modellerinden bir tanesi tercih edilebilmektedir. Önemli olan konu kullanım alanının ihtiyaçlarını doğru tespit etmektir. Yanlış tercih ürünlerin randımanlı kullanımına engel olacaktır. Bu durumun yaşanmaması için firma personellerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Turnike Geçiş Sistemi Modelleri

Turnike Sistemleri günümüzde hayatın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Oturmakta olduğumuz sitenin giriş ve çıkışında, metrobüs, metro, vapur gibi toplu taşıma alanlarının giriş ve çıkışında, çalıştığımız yerde işmerkezinin veya fabrikanın giriş ve çıkışında, stadyuma veya bir spor salonuna gittiğimizde hayatımızın her anında karşılaştığımız bir üründür. Turnike modelleri aşağıda listelenmiştir.

 

Turnike Geçiş SistemiBel Tipi Tripod Turnike Sistemi : Bel Tipi Turnike Sistemi, paslanmaz çelik veya elektrostatik boyalı üretilen 3 kollu Turnike modelidir, Giriş ve çıkış amaçlı kulanılabilen Turnike kart okuyucu, Parmakizi okuyucu vb. uygulamalar ile kullanılabilmektedir. Bel Tip Tripod Turnike modellerini incelemek için tıklayınız.

Turnike Geçiş SistemiCam Kanatlı Optik Turnike Sistemi : Optik Turnike Sistemi aynı zamanda Hızlı Turnike Sistemi olarak bilinmektedir. Oldukça şık tasarımıyla tesisinize değer katar. Kasa içerisine toplanan temperli cam kollar oldukça geniş bir geçiş alanı bırakmaktadır. Kart okuyucu, parmakizi okuyucu vb. uygulamalar ile kullanılabilmektedir. Optik Turnike modellerimizi incelemek için tıklayınız.

Turnike Geçiş Sistemi

Vip Turnike Sistemi : Özel geçiş alanları yaratmak için tercih edilen Vip Turnike Geçiş Sistemleri, Engelli geçiş Turnikesi olarak isimlendirilmektedir. Aynı zamanda bebek arabası geçişi, bisiklet geçişi veya bavullu geçişlerde geçiş kolaylığı sağlanması amaçlanmıştır. Vip Turnike kontrolü buton ile aç- kapa yapılabileceği gibi  Kart okuyucu, parmakizi okuyucu vb. uygulamalar ile kullanılabilmektedir. Vip Turnike modellerimizi incelemek için tıklayınız.

Stadyum – Boy Turnike Sistemi : Özellikle üstten atlanılma kaçak geçiş durumu yaşanabilecek biletli geçiş noktalarında tercih edilen Boy Turnike Sistemi her komutta tek bir kişinin geçişine izin verir. Bu geçiş komutu biletli sistem ile yapılabileceği gibi Kart okuyucu, parmakizi okuyucu vb. uygulamalar ile kullanılabilmektedir. Boy Turnike modellerimizi incelemek için tıklayınız.

Market Turnikesi : İsmindede anlaşılacağı gibi market girişlerinde kullanılan Turnike modelidir, Vip Turnikeden farkı motorsuz oluşudur. Manuel ittirme ile Turnike açılır ve geçiş yapılır. Kullanılacak alana göre Paslanmaz çelik veya krom üretilmektedir. Turnike açıldıktan sonra kendi yaya mekanizması ile otomatik kapanır.  Market Turnike modellerimizi incelemek için tıklayınız.

Wc – Tuvalet Turnikesi : Paralı veya Jetonlu Turnike olarak isimlendirilen Turnike Sistemi, WC girişi, oyun alanı girişlerinde, müze veya havuz girişlerinde kullanılan bir Turnike modelidir. Turnikeye atılacak 1.-TL veya jeton ile geçiş yapılmaktadır. WC – Tuvalet Turnike modellerimizi incelemek için tıklayınız.