Road Blocker Sistemi

Hidrolik Road Blocker Sistemi ve Önemi

Road Blocker Sistemi 2Otopark alanınıza serbestçe araç ile girilmesi ve bu serbestlikten dolayı oluşan güvenlik zaafiyetinden kurtulmanın kesin çözümü Hidrolik Road Blocker Sistemi ve entegrasyonlarıdır. Özellikle üst düzey güvenlik gerektiren yapıların araç giriş noktasına kurulan Hidrolik yol blok sistemi durmayı düşünmeyen kötü niyetli araçları kesin bir şekilde durdurur ve hareket edemez hale getirir. Emniyet, askeriye, konsolosluk, banka gibi güvenli geçişin önem arz ettiği yapıların araç geçiş noktalarında kesinlikle kullanılan bir üründür. Hidrolik Yol Bloğu son zamanlarda otel araç geçiş noktalarında tercih haline gelmiştir. Yüksek güvenlik gerektiren toplantı organizasyonları için otel girişleri Hidrolik yol blokaj sistemi ile donatılmaktadır.

Hidrolik Yol Bloğu Road Blocker Sistemi Özellikler

Road Blocker Sistemi iki parçada inceleyebiliriz. Bunlardan biri hareketli kısım diğeri bu hareketi sağlayan ünite kısmıdır. Ünite kısımında hidrolik yol blok sistemine hareketi sağlayacak elektronik devre yapısı, valfler, hidrolik pompa, motor aksamı yer almaktadır. 380V Trifaze enerji gereksinimi olan ünite bölümü hareketli kısımdan maksimum beş metreye konumlandırılması önerilmektedir. Ünitenin alacağı komut sonucunda hidrolik yağ tesisata basılır ve hareketli kısım olan Yol bloğu yükselir. Hareketli kısımı oluşturan Yol bloğu çelik malzemeden üretilmiştir. Hidrolik yol blok sistemi darbelere dayanıklıdır, araç çarpmalarında hem aracı o noktada durdurmak için hemde daha sonrasında çalışmaya devam edebilmesi için dizayn edilmiştir. Kapatılacak yolun genişliğine göre Road Blocker sistemi 2, 3, 4, 5, 6 metre kapama alanına sahip olabilmektedir. Standart üretim yerden 50 cm yüksekliktir, ancak kullanım amacı ve talepler doğrultusunda yol bloğu sistemi 60, 70, 80,90 ve 100 cm yüksekliğinde üretilebilmektedir.

Yol Blok Sistemi altyapı bilgisi

Hidrolik yol blok sistemi her ne kadar çarpmalara dayanıklı imal edilmiş olsada montaj yerinde stabil kalması gereken bir üründür. Terazisinin bozulmaması ve görevini sürdürebilmesi için montaj son derece önemlidir. Hidrolik Road Blocker sistemi montajı için metresine bu yüksekliğine uygun kazı çalışması en az her yönden 50’şer cm büyük kazılmalıdır. Zemine drenaj hattı yapılmalı ve zemin beton olmalıdır. Ürün yerleşimi yapıldıktan sonra gerekli hidrolik hortum bağlantıları ünite bölgesine götürülmelidir. Zemine yerleştirilen Yol blok sistemi hareketli bölümünün etrafında kalan 50’şer cmlik boşluk C30-35 beton ile doldurulmalıdır. Road Blocker Sisteminin öne ve arka bölümüne üzerinde araç varken açılmasını ve kazalara mahal vermeyecek olan araç algılayıcı Loop sensör yerleşimi yapılır ve ünite içerisinde yer alan dedektörlere bağlanır. Ünite içerinde yer alan diğer bağlantılar yapıldıktan sonra Road blocker sistemini çalıştırmak için sisteme 380V trifaze enerji verilir. Montaj doğru yapıldıktan sonra ürününüzü senelerce kullanabilirsiniz.