IP kayıt cihazı NVR

IP kayıt cihazı NVR, bir ağ video kaydedicidir. NVR, canlı görüntü / video akışlarını almak ve bunları dijital olarak sabit diske kaydetmek için IP CCTV ağınıza oturan dijital bir cihazdır.

PC / sunucu tabanlı kayda alternatif olan NVR, daha az karmaşık bir kurulum sunmaktadır. IP kayıt cihazı NVR kurulumu daha kolaydır ve günlük kullanım için kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. NVR yalnızca IP CCTV gözetimi için tasarlandığından, yerleşik işletim sistemi, ünitenin desteklediği maksimum kamera sayısını taşıyacak şekilde optimize edilmiştir. Bu, performansı etkileyebilecek birçok değişkene sahip PC / sunucu tabanlı bir yaklaşımın aksine NVR’nin güvenilir, istikrarlı ve amaçlandığı gibi çalıştığından emin olabileceğiniz anlamına gelmektedir.

IP kayıt cihazı NVR Basitleştirilmiştir

IP kayıt cihazı NVR

IP kayıt cihazı NVR, kullanımı ile çok sahalı kurulumlar basitleştirilmiştir. Firma birden fazla yere yayılıyorsa, her bir konumdaki bir NVR’yi yönetim yazılımına bağlayarak güvenlik izlemeyi tek bir konuma merkezileştirebilmek mümkündür. Günümüzde çoğu NVR, canlı video izleme olanağı sunmaktadır ve aynı zamanda uzaktan erişime izin vermektedir. Böylece birkaç kişi güvenli girişleri kullanarak aynı makinede oturum açıp kameralarını aynı anda izleyebilmektedir.

Avantajları

Bu kayıt cihazının bazı avantajları vardır. Ethernet kablosuna bağlı olmak, kurulumu kolay ve hiçbir kablo bağlantısına gerek olmaması avantajlar olarak sıralanabilir.

Analogdan dijitale işleme kamera düzeyinde gerçekleşmektedir. Bu da daha güvenli ve daha sağlam bir sistem için yedekliliğin mevcut olduğu anlamına gelmektedir.

Uzaktan görüntüleme yetenekleri ve çoklu depolama yerleri için internete bağlanılabilmektedir. Daha iyi koruma için sistem üzerindeki veriler şifrelenebilmektedir. Daha yüksek IPS (saniye başına görüntü) seviyelerinde kaydedilmektedir.

Hareket algılama ve daha yüksek çözünürlükler gibi gelişmiş özelliklere sahip kameralara izin vermekedir.

NVR veya ağ video kaydedici, birçok nedenden dolayı çok popüler bir seçimdir. Bu sistemleri çekici kılan iki ana özellik vardır. İlk önce, yerel bir alan ağı veya interneti kullanarak bir bilgisayara veya depolama cihazına bağlanmaktadır. Bu, pahalı kablolama ihtiyacını ortadan kaldırmakta ve kameraları gözetim alanında nereye yerleştireceğine karar verirken çok fazla seçenek sunmaktadır.

İkincisi, videonun analogdan dijitale kendiliğinden dijital olarak işlenmesini işleyen kablosuz IP kameralarla çalışmasıdır. Lani bir arıza noktasının diğer kameraları veya NVR’nın görüntü yakalama ve kaydetme özelliğini etkilemeyeceği anlamına gelmektedir. Bu çok büyük bir güvenlik avantajıdır. Ayrıca, sistemi ilave veya daha yeni kameralarla yükseltmenin gelecekte daha kolay ve ucuz olabileceği anlamına da gelmektedir.

Bu ana özellikler NVR sistemlerini yeni güvenlik sistemi kullanıcılarına çekici kılmaktadır, ancak bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlardan ilki, NVR’ların yerel bir ağ veya internet bağlantısı olmasına bağlı olarak tamamen ağın istikrarına bağlı olmasıdır. Ağ herhangi bir sebepten dolayı başarısız olursa, değerli kamera görüntüleri kaybolabilir ve güvenlik tehlikeye girebilir. Şebeke yalnızca zaman zaman düşmekle kalmaz, telefonlar veya duvar gibi fiziksel engeller gibi diğer cihazlar sinyal kaybına veya video kalitesinin düşmesine neden olabilecek girişime neden olabilmektedir.

NVR Sistemlerinde Çözüm Sunar

IP kayıt cihazı NVR, NVR sistemlerinde kullanılmaktadır. NVR sistemlerinin sayısız avantajı vardır. Öncelikle kurulumu kolaydır ve kablo gerekmemektedir. 32 kanal IP kamera kayıt cihazı NVR, birçok kamera görüntüsünün kayıt altına alınmasını sağlamaktadır. Kamera yerleştirirken ve genel güvenlik protokolünü tasarlarken daha fazla esneklik için IP kamera sistemleriyle çalışabilmektedir. Analogdan dijitale işleme kamera düzeyinde gerçekleşmektedir. Bu da daha güvenli ve daha sağlam bir sistem için yedekliliğin mevcut olduğu anlamına gelmektedir.

Uzaktan görüntüleme yetenekleri ve çoklu depolama yerleri için internete bağlanabilme özelliği vardır. Ayrıca daha iyi koruma için sistem üzerindeki verilerin şifrelenmesi söz konusudur. Daha yüksek IPS (saniye başına görüntü) seviyelerinde kaydedebilmektedir.

Hareket algılama ve daha yüksek çözünürlükler gibi gelişmiş özelliklere sahip kameralara izin vermektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

IP kayıt cihazı NVR alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan birisi işlemcidir. Kayıt cihazındaki işlemci, aynı anda ve hangi çözünürlükte çalacağı kanal sayısını belirlemektedir. İşlemci bilgisi her zaman bulmak kolay olmayabilir, ancak NVR ne kadar çok kanal destekliyorsa işlemci de o kadar güçlü olmaktadır. Bir başka nokta, depolama kapasitesidir. NVR’ler genellikle 1 veya 2 TB sabit diskle birlikte verilmektedir. Bunlar 4 TB veya daha fazlasına genişletilebilmektedir. Bazı birimler 8 adede kadar sabit sürücü tutabilmekte ve onları birbirine bağlayabilmektedir. Çoğu NVR, 4 ila 8 arasındadır ancak daha fazlasını eklemenizi sağlayan ekstra kanallara sahiptir. Özellikle dış mekanlarda kullanılacaksa IP dereceli hava koşullarına dayanıklı kameralardan daha azına razı olunmamalıdır. İç ve dış mekan kullanımı da tercih edilmektedir.

IP NVR kayıt cihazı, firmamızda garantili bir şekilde sunulmaktadır. Satın alındıktan sonra NVR kayıt cihazı IP ayarları yapılmalıdır. IP kayıt cihazı NVR firmamızdan güvenli bir şekilde alınabilmektedir.