HD Kayıt Cihazı DVR

HD kayıt cihazı DVR, güvenlik sistemlerinde kullanılan bir cihazdır. HD kameralardan gelen görüntülerin kayıt altına alınmasını sağlayan bu cihazlar, üstün teknolojilerle tasarlanmıştır. DVR güvenlik sistemleri, bir dizi kapalı devre kameradan meydana gelmektedir. DVR sistemleri, var olan analog kapalı devre televizyon (CCTV) sistemlerini bu dijital DVR sistemlerine yükseltmektedir. Yapılması gereken tek şey ise VCR’ı DVR ile değiştirmektir. Pek çok insan, CCTV güvenlik profesyonellerinin gelip sistemlerini kendileri için kurmasını tercih etmektedir. Firmamız, HD kayıt cihazı DVR ile oluşturulan güvenlik sistemini kusursuz bir şekilde monte etmektedir.

HD kayıt cihazı DVR Belli Bir Alana Sahiptir

HD Kayıt Cihazı DVR

Kameralar dijital videoları HD kayıt cihazı DVR ya da bilgisayarın sabit diskine kaydetmektedir. Asıl sınırlama, sabit diskte ne kadar yer kaldığı ile ilgilidir. Bu, video çekimlerin kayıt altına alındığı kaliteden de etkilenmektedir. Saniyedeki kare sayısı arttıkça dosyalar da büyümektedir. Alan tükendiğinde, eski kapasiteye ulaştığında eski verilerin üzerine yazmak için programlanmadıkça DVR kaydı durdurmaktadır. Video kanallarının sayısı, DVR’nin aynı anda kaydedebileceği kamera sayısıdır. Çoğu DVR 4, 8 veya 16 video kanalına sahip olmaktadır. Ses kanallarının ayrı olduğunu ve bazı temel kayıt cihazlarının yalnızca kameralardan birinden ses alacağı unutulmamalıdır.

Çözünürlük

Piyasadaki HD kayıt cihazı DVR, 720 × 576 piksel kaydeden “D1” adı verilen maksimum çözünürlük ayarına sahiptir. Bununla birlikte, IP kameralarla çalışan bazı yeni kaydediciler HD (1280 × 720) olarak kayıt yapmaktadır.

Kare hızı, sarsıntılı olmayan düzgün kayıtlar için, 25 fps’de çalışabilen bir kayıt cihazına ihtiyaç vardır. En iyi kalite için, kanal başına 25 fps yakalayabilen ve maksimum çözünürlükte bir kayıt cihazı kullanılmalıdır. Bunun nedeni, bazı ucuz modellerin hızlı bir kare hızının reklamını yapmasıdır, ancak tam D1 değil, yalnızca yarı çözünürlüktedir. Ne zaman bir kaydedici alınırsa, en yüksek kalite ayarlarında kare hızının pürüzsüz olacağı belirtimleri kontrol edilmelidir. “Gerçek Zamanlı D1” tanımı da böyle olmasını sağlamalıdır. Genellikle, kaydediciler, tüm kanallar için toplam sayı olarak belirtilen kare hızına sahip olacaktır. Bu nedenle 8 kanallı bir kaydedici “200fps” olarak tanımlanmaktadır.

Sabit Sürücü Boyutu

HD kayıt cihazı DVR, dahili bir HDD’ye yapılan çekimleri kaydetmektedir. Bu nedenle satın alınırken ihtiyaçlar için yeterince büyük olduğundan emin olunmalıdır. Birçok şey kayıt hızını, kare hızından çözünürlüğe, kullanılan kamera sayısına kadar etkilemektedir, ancak genel bir kural olarak 500 GB’lik bir sürücü – 25fps’de 4 kamerayla kullanıldığında, standart kalitede D1 kaydı bir hafta kadar sürmektedir. Çoğu kayıt cihazında daha büyük bir depolama boyutuna yükseltme seçeneği de vardır. Hareket algılama özelliğini kullanmak, depolama alanınızın önemli ölçüde daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilmektedir.

8 kanal DVR bağlantı şeması

HD kayıt cihazı DVR, çok çeşitli bağlantılarla donatılmıştır. Bunlardan birisi, çevrimiçi erişimdir. Çoğu DVR’ın internet üzerinden veya bir mobil cihazdaki kameralardan gelen görüntülerin izlenebilmesini sağlayan bir ağ bağlantısı vardır. Bununla birlikte, bu özellikler için uyumlulukta bir miktar değişiklik olabilmektedir. Örneğin, bazıları kayıt cihazını uzaktan kontrol edilmesine izin verirken, bazıları sadece canlı yayın izlenmesine izin vermektedir. Ayrıca, mevcut özellikler bilgisayar, Mac, iOS veya Android cihazlarda görüntülemek isteyip istenmediğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Kayıt cihazının özel donanımla nasıl çalışacağı her zaman önceden kontrol edilmelidir.

İkincisi kayıt modlarıdır. Hemen hemen her DVR’de hareket algılama ve zamanlanmış kayıt modları bulunmaktadır, ancak bu modların ne kadar ince ayarlanabileceği konusunda bazı değişiklikler olabilmektedir.

Ekstra Özelliklere Dikkat

HD kayıt cihazı DVR seçerken ekstra özelliklere de dikkat edilmelidir. Birçok kayıt cihazı, kurulum için kullanılabilecek ilave özelliklere sahiptir. Örnekler arasında Full HD izleme için HDMI çıkışı, alarm girişleri ve çıkışları ve birden fazla sabit sürücünün takılmasına izin veren alan vardır. Bunlar genellikle bir başlık özelliği değildir, ancak markaları karşılaştırırken bakmaya değer olabilir.

DVR HD kayıt cihazı kurulumunda HD kayıt cihazı DVR kullanım kılavuzu dikkatlice okunmalıdır. Firmamız, HD kayıt cihazı DVR konusunda firmamızla iletişime geçip en uygun çözümü bulmak mümkündür.