Kart Okuyucu Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kart Okuyucu Sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri

Kart okuyucu sitemleri, kartlı geçiş sistemleri olarak adlandırılmaktadır. Bir başka ifade ile kart okuyucu, akıllı kart sistemi olarak nitelendirilmiştir. Akıllı kart sistemleri, binaya güvenli bir şekilde giriş imkanı sunmaktadır. Bu sistemin kart okuyucu turnikelerden kart okuyucu kapılara ve kart okuyucu bariyerlere kadar çok geniş bir alanda uygulama alanı vardır.

Kart okuyucu sitemleri, bir işletmede bir bölümden bir başka bölüme geçişlerin de kontrollü olarak yapılmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu sistemler, asansör kapılarına da uygulanmakta, böylece girişler tamamen kontrol altına alınır. Kart okuyucu sistemler sayesinde güvenlik çok daha iyi bir durumda sağlanır.

Akıllı kartlar ve kart okuyucular, kart sahibi hakkında kişisel bilgileri ve kişinin girmesine izin verilen erişim noktasını yada noktaları içeren bir bilgisayar çipi içerir. Bu kartların bir avantajı, tescilli yakınlık, manyetik şerit ve biyometrik sistemler gibi farklı teknolojilerle entegre olmalarıdır. Bu, akıllı kartların farklı teknoloji okuyucularla farklı yerlerde kullanılmasını sağlar.

Kart okuyucu sitemleri, Akıllı kartların faydaları burada bitmiyor. Yeni erişim kontrol panelleri ve okuyucuların eklenmesiyle farklı okuyucu türleriyle veya farklı yerlerdeki çok teknoloji okuyucular tarafından okunacak şekilde programlanan akıllı kart genişletilebilir. Bu daha iyi esneklik demektir.

Akıllı kartlar bir tesise giriş için fiziksel erişim kontrolü ile karşılaştırıldığında, mantıksal erişim kontrolü denilen kurumsal bilgi ağlarının korunmasına da yardımcı olabilir. Bilgi teknolojileri bölümleri, bir şirketin bilgisayar ağında bir kilit olarak mantıksal erişim aramaktadır. Mantıksal bir erişim kontrol sisteminde, bir kullanıcının kartı, kart sahibinin iş yerindeki bir kart okuyucusuna yerleştirilir.

Kart okutmalı turnike ya da kart okutmalı kapı kullanılan bir işlerinde daha iyi güvenlik elde edilmektedir. Kart okuyucu sitemleri bölümler arasında kullanıldığında da firmanın gizli kalması gereken bilgilerine yetkili olmayan kişilerin erişmesinin önü kapanmaktadır. Kart okuyucu sistemleri, bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Standalone Kart Okuyucu

Standalone kart okuyucu

Kart okuyucu sistemleri arasında yer alan standalone kart okuyucu, özerk bir erişim kontrolü için temel bir kapı sistemidir. Teknolojik olarak biraz karmaşık olsa da profesyonel bir kart okuyucu firması tarafından kolaylıkla hayata geçirilmektedir. Bu kart okuyucu, uygulamada hızlı ve basit kullanımın yanı sıra esneklik de sağlamaktadır. EN büyük özelliklerinden birisi, PC ihtiyacı duymamasıdır. 2 bin kart yükleme imkanı sunan bu sistemdeki röle sayesinde kapı, turnike ve bariyer kontrolünün güvenli bir şekilde yapılması söz konusudur.

Bu sistemler pil olmadan çalışmaktadır. Tek bir kompakt üniteye entegre edilmiş yakınlık okuyucu ve kontrol sistemine sahip olan bu sistemin kurulumu kolaydır. İç veya dış mekan kullanımı için tasarlanan bu sistem, güvenlidir. Kart okuyucu montajı da güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

PC Bağlantılı Kartlı Geçiş Sistemi

Online kartlı geçiş

Kart okuyucu sitemleri arasında yer alan PC bağlantılı kartlı geçiş sistemi, 100 bin ekleme döngüsüne sahip bir sistemdir. EMV Seviye 1 mekanik olarak uyumlu olarak tasarlanan bu sistem, kabartmalı akıllı kartlar desteklenir. Kapı, turnike ve bariyer sistemlerinin yapılmasına imkan sağlayan bu sistem temaslı sistem olarak adlandırılır. Çünkü kartlar, cihaza temas ettirilerek kullanılır. Çıkarılabilir kabloyla maksimum kullanılabilirlik ve güvenilirlik sunan bu cihaz, nakliye giderlerini en aza indirmek için hafif olarak tasarlanmıştır. Bir okuyucu tüm PC kurulum üslerine uygundur. Kullanım kolaylığı sunan bu cihaz, uygun maliyetli bir ürün olarak bilinir.

Panel Entegreli Kartlı Geçiş Sistemi (485)

Panelli kart okuyucu

Kart okuyucu sitemleri, farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Bunlardan birisi de panel entegreli kartlı geçiş sistemidir. Bu sistemde çoklu kart teknolojisi kullanılmıştır. Okuyucular panel üzerinden çalışan bu sistemde okuyucular, panele 485 protokolüyle bağlanır. Kart okuyucu montajı yapılırken panel TCP/IP üzerinden PC’ye ya da ağa dahil edilir. Kapı, turnike ve bariyer kontrolünün yapılmasını sağlayan bu sistemin tüm tanımlamaları, ayarlamaları, kayıtları, silmeleri ve yasaklamaları, program üzerinden yapılır. Cihazda da isteğe bağlı saldırılara karşı dayanıklı kapak tasarlanmıştır.

Panel Entegreli Kartlı Geçiş Sistemi (Wiegand)

Panelli Kart Okuyucu

Kart okuyucu sitemleri birbirinden farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Kart okuyucu fiyatları da birbirinden farklıdır. Kart okuyucu montajı da yine aynı şekilde farklı olmaktadır. En iyi fiyat ve uzman desteği almak için kurumsal firmalarla iletişime geçilmelidir. Kolay personel yönetimi için wiegand kart okuyucu da kart okuyucu sistemler arasında önemli bir yere sahiptir. Bu sistem, PC erişim kontrol sistemlerinin yanı sıra uzaktan yönetime sahip bağımsız yakınlık okuyucularla beraber kullanılmak üzere tasarlanmış USB kart okuyucudur.

Ayrıca birkaç yüz kart ya da anahtar programlarken uygun bir sistemdir. USB kart okuyucusunun kullanımı kolaydır. Cihazda optik dış koruma sensörü bulunur.

Hafızalı Kart Okuyucu (TCP/IP)

SC703 kart okuyucu

Kart okuyucu sitemleri, farklı özellikte olmakla birlikte temel bir işlevi yerine getirmek üzere geliştirilmiştir. Tamamı, bina güvenliği ile ilgilidir. Kart okuma sistemleri arasında yer alan hafızalı kart okuyucu (TCP/IP), 30 bin kart, 50 bin Log hafızasına sahiptir. Sistem üzerinden kart, kart+şifre ve yalnız şifre seçeneğiyle geçiş yapılabilir. TCP/IP üzerinden PC’ye ya da ağa dahil edilebilme özelliğine sahip olan bu sistemle kapı, turnike ve bariyer kontrolü güvenli bir şekilde yapılır.

Hafızalı kart okuyucu (TCP/IP)

IP kart okuyucu

Hafızalı kart okuyucu (TCP/IP), 60 bin kart ve 200bin  Log hafızasına sahiptir. Bu sistemin özelliklerinden birisi, saat veya tarih aralığında geçişi engelleme özelliğinin bulunmasıdır. Hangi sistem olursa olsun kart okuyucu  sistemleri, mutlaka uzman bir kart okuyucu montaj firması tarafından monte edilmelidir.

Kartlı Geçiş Sistemleri ve Kart Okuyucu tercihinde sizlerin bugünkü ihtiyaçlarınız haricinde gelecekte olabilecek ihtiyaçlarınızada cevap verebilecek Kartlı Geçiş Sistemi tespiti için firma personelimizden destek alabilirsiniz. İrtibat için 0 (212) 2104677-78 veya info@teknoper.com.

Bir yanıt yazın