IP Kamera Modelleri

 IP kamera modelleri, güvenlik endüstrisi tarafından avantajları nedeniyle son yıllarda kullanmaya başladığı en son teknoloji ile üretilen kameralardır. Analog kamera çözünürlüğünün gelişimine rağmen, IP kamera kullanımı hızlı bir şekilde artmaktadır. IP güvenlik kamerasının analog sisteme göre sayısız avantajı vardır.

Bu modellerle IP kamera sistemleri oluşturulmaktadır ve bu sistemlerle görüntüler çok daha net elde edilmektedir. Yüksek kaliteli videolar gerektiren ve geleceğe yönelik yeni CCTV projelerinde kullanılan IP kamera modelleri, kameralı güvenlik çözümlerinde yüksek avantaj sağlamaktadır.

IP Kamera Modelleri İle Yüksek Çözünürlükte Görüntü

IP kamera

IP kamera modelleri, iç ve dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Renkli ve net görüntünün elde edilmesi istenen alanlar için uygun olan bu ürünler, analog kameralara göre daha gelişmiş bir teknolojiye sahiptir.

Bu kameralarla kurulan CCTV şeması son derece basittir. özellikle kameralara PoE (PowerOver Ethernet) aracılığıyla güç verebilecek bir anahtar kullanıldığında kurulum daha kolay olmaktadır. IP kamera sistemi kurulduktan hemen sonra devreye girmektedir.

İnternetin Olması Yeterli

Kameralı güvenlik sistemleri, çoklu IP kamera modelleri ile kurulabilmektedir. Sayısız kamera, PoE anahtarına, NVR’ye, İnternet yönlendiricisine ve uzaktan izleme için bir dizüstü bilgisayara veya bilgisayara bağlanmaktadır. Bunun için internet bağlantısının olması yeterlidir.

İnternetin bir tarafında, CCTV sistemine uzaktan erişmek için kullanılabilecek başka bir yönlendirici ve dizüstü bilgisayar vardır. Bu IP güvenlik kamerasının avantajlarından biri, bireysel olarak erişilebilme özelliğidir.

IP kamerasının avantajları

IP kamera modelleri, yüksek çözünürlüğe sahiptir. 30 MP’ye kadar IP kameralar geliştirilmiştir. IP kamera sistemi, daha az kablo kullanılarak oluşturulabilmektedir. Tek bir ağ kablosu bile sistemin kurulması için yeterlidir. Bağımsız sisteme sahip olan IP kameralara doğrudan erişim imkanı vardır. Daha iyi güvenlik avantajı sağlamaktadır çünkü IP kamera şifreli veri kullanabilmektedir. IP kameralar akıllıdır. Bu kameralar, aktarım kolaylığı sağlamaktadır.

Yüksek çözünürlük

IP kamera modelleri farklı avantajlar da sunmaktadır. Ayrıca IP kamera fiyatları da makul seviyelerdedir. IP kameraların analogdan daha büyük avantajlarından biri, HD-TVI, HD-CVI ve AHD teknolojisine sahip olsalar bile, analog kameralarla ulaşmak mümkün olmayan yüksek çözünürlüklü görüntülerle çalışabilmesidir. Yeni analog kamera teknolojisinin Full HD ve hatta 4K çözünürlüğe izin vermesine rağmen IP kameraları, görüntü ayrıntılarını almak için gerçekten büyük bir fark yaratan mega piksel çözünürlük sunarak daha da ileri gidebilmektedir.

Yüksek Kalitede Görüntü İmkanı

Yüksek kaliteli görüntülerin elde edilmesini sağlayan IP kamera modellerinde uzaktan erişim için sınırlama İnternet bant genişliği olmaktadır. CCTV projeniz için ADSL kullanılıyorsa bant genişliği sınırlamasının olması kaçınılmazdır. Bu nedenle IP kameraların çoklu video akışıyla kullanılması tavsiye edilmektedir.

Daha Az Kablo Kullanımı

IP kamera modelleri kullanılarak oluşturulan bir kameralı güvenlik sisteminde daha az kablo kullanılmaktadır. Yalnızca bir ağ kablosu bağlayarak video, ses, kamera durum bilgisi, meta veri, alarm tetikleyicileri, konfigürasyon ve hareket komutları göndermek mümkündür. CCTV kameralar için IP kablosu kullanılmalıdır. Modern analog kamera sisteminin videoya tek bir kablo üzerinden (PowerOverCoax kullanarak) güç göndermesine rağmen, bir IP kamera CCTV sistemi ile tam bir dupleks (gönderme / alma) iletişimine sahip olabilmektedir. IP CCTV tasarımında IP kameralara ayrı ayrı erişmek söz konusudur.

IP Kamera Uzaktan Görüntüleme

IP kamera modelleri uzaktan izlenebilmektedir. Fabrikadan yerel ve uzaktan kullanım için birden fazla video akışı profili bırakması sık rastlanan bir durumdur. Genellikle yerel profil yüksek çözünürlüğe sahipken, uzaktan görüntüleme profili mobil kullanım için uygun VGA gibi düşük çözünürlükte yapılandırılmıştır.

Daha yüksek güvenlik

IP CCTV sisteminizi veri engellemesine karşı korumak için, tıpkı Internet üzerinden bir banka hesabına erişirken kullanılan işlem gibi verileri şifrelemek mümkündür. Veriler istemci ile sunucu arasında, bu durumda kamera ile dizüstü bilgisayar arasında şifrelenmiş halde kalır. Farklı şifre kombinasyonları uygulayarak yüksek güvenlikli bir IP kamera sistemleri oluşturulabilmektedir. Bu kameralar kablolu ve kablosuz olarak tasarlanmıştır. IP kamera modelleri ile ilgili doğru ürün tespiti, IP kamera fiyat listesi ve proje gelişiminize destek almak için firmamızla iletişime geçmek mümkündür. İrtibat için : 0(212)2104677 – 78