Boy Turnike Sistemi

Boy Turnike

Boy Turnike – Stadyum Turnikesi

Boy turnike, mekanik döner bariyerli tabandan tavana turnike sistemleridir. Döner kapıya benzer şekilde çalışan bu turnikelerdeki tek fark, sisteme giriş yaptıktan sonra kilitlenerek bir kişiye bir seferde erişime izin vermeleridir. Bu giriş kontrol turnikeleri, maksimum güvenlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede yetkisiz bir katılımcının kendi altına tarama yapması veya üzerine tırmanması imkansızdır.

Boy Turnike Tek ya da Çift Yönlü Çalışır

Boy turnike, kontrol gereksinimlerine bağlı olarak tek yönlü veya çift yönlü geçiş için kullanılabilmektedir. Toz boyalı, anodize edilmiş çelik veya paslanmaz çelik dahil olmak üzere birçok farklı kaplamada bulunurlar. Tam yükseklikler, sırt çantaları veya aletler gibi büyük nesnelere sahip kullanıcılara erişim sağlamak çok çeşitli geçiş genişliklerinde tasarlanmıştır.

Birden fazla giriş ve çıkış trafiği şeridi gerektiğinde, iki sıralı turnikeler de mevcuttur, Erişim kontrol sisteminin ihtiyaçları ne olursa olsun, minimum çabayla maksimum güvenlik sağlamak için tam yükseklikler kullanılabilir.

Boy turnike sistemleri, yüksek güvenlikli erişim kontrolü gerektiğinde, tam boy turnike (veya tam boy grup) olarak kullanılır. Bu modeller; cezaevlerinde ve veri merkezleri, enerji santralleri ve rafineriler gibi diğer yüksek riskli tesislerde kusursuz olarak çalışır. Boy turnikeleri, kullanım kolaylığı, koruma ve izolasyon için turnike güvenlik manşonları ile kullanılabilir. Boy turnike ölçüleri, tam ve yarım boy olarak geliştirilmiştir. Boy turnike, kuvvet kullanarak erişim denemesinin bir faktör olması beklenen yerlerde kullanılır. Tam boy turnike, birinin altına veya üstüne atlayarak geçmesini önleyen güvenlik turnikeleri arasındadır. Bu turnikeler, kart okuyucularla da çalışır.

Stadyum Turnikesi

Kontrol edilemeyen arka giriş kapılarda, cezaevi girişlerinde, stadyum girişlerinde, firmaların imalat girişlerinde kullanılabilen stadyum turnikeleri, kart okuyucularla, biometrik sistemlerle, parmak izi sistemleri ile, uzaktan kumandalı ya da buton kontrollü olarak kullanılabilmektedir. Ağır bir ürün olduğu için montaj yerine olan güzergah ve montaj zemini iyi bir şekilde planlanmalıdır. Boy turnike sistemlerinde doğru ürün tespiti için firmamızdan destek isteyebilirsiniz.

Bu sağlam turnike, dış mekan alanlarını güvenli bir şekilde korumak için özellikle uygundur. Kart okuyucularla birlikte kullanıldığında, personelin izlemesi gerekmeden erişimi güvenilir bir şekilde kontrol eder.

Patentli uç nokta kilitlemesi sayesinde, herhangi bir kişinin elektrik kesintisi durumunda sıkışıp kalması veya yetkisiz erişim denemesi mümkün değildir.

Boy turnike modelleri arasında yer alan kentaur tam yükseklikli kapılar, sadece bir menteşe kapılıdır. Engelsiz erişim için çoğunlukla dış mekanlarda kullanılır.

Kentaur tam yükseklikte kapılar da dış mekanlarda engelsiz erişim için uygundur.

LTF 113 Model Boy Turnike

Boy Turnike 113

Boy turnike modelleri arasında yer alan LTF 113, her iki yönden geçiş yapılabilme özelliğine sahiptir.

Bu modelin single ve double versiyonları vardır.

LTF 113 model boy turnike, 1,5 mm kalınlığında AISI304 kalite paslanmaz çelik ya da istenen RAL renginde tasarlanabilir.

Bu model, elektrostatik boyalı veya sıcak daldırma galvaniz olarak üretilir.

Bu turnikelerde, 120 derece açı ile konumlandırılan 3 kollu bir rotor vardır.

Modeldeki geçiş hızı dakikada 20 kişidir.

Bu modeldeki geçiş aralığı 57 cm’dir. Her iki yönde led indikatör geçişi yönlendiren boy turnike ölçüleri ise şöyledir:

Yüksekliği 218 cm, genişliği 135,5 cm’dir Bu model, double 190,5 cm, derinlik single 96,5cm double 118 cm.

LTF 114 Model Stadyum Turnikesi

Stadyum Turnikesi 114

LTF 114, boy turnike modelleri arasındadır.

Bu modelin her iki yönden geçiş yapılabilecek single ve double sürümleri mevcuttur.

Bu ürün, 1,5 mm kalınlığında AISI304 kalitede paslanmaz çelik ya da istenen RAL renginde elektrostatik boyalı olarak üretilir.

Bu model, sıcak daldırma galvaniz olarak imal edilmiştir.

Bu modelde 90 derece açı ile konumlandırılan 4 kollu rotor yer alır.

Geçiş hızı ise dakikada 20 kişidir.

57 cm’lik geçiş aralığına sahip olan bu ürün, her iki yönde led indikatör geçişi yönlendirir.

Bu model boy turnike ölçüleri ise şu şekildedir:

218 cm yükseklik, 135,5 cm genişlik single 190,5 cm double, 107,5 cm derinlik single 118 cm double.

LTF 213 Model Boy Turnike

Boy Turnike 213

LTF 213 model boy turnike, her iki yönden geçiş yapabilme özelliğine sahiptir.

Bu modelin single ve double versiyonları mevcuttur.

Kalınlığı 1,5 mm olan AISI304 kalite paslanmaz çelikle ya da arzu edilen RAL renginde üretilen bu ürün, elektrostatik boyalı ya da sıcak daldırma galvaniz olarak tasarlanır.

Bu üründe 120 derece açıyla konumlandırılan 3 kollu rotor vardır.

Geçiş hızı ise dakikada 20 kişidir.

58 cm geçiş aralığına sahip olan LTF 213 Model boy turnikeler, her iki yönde led indikatör geçişi yönlendirmektedir.

Ölçüleri ise şu şekilde tasarlanmıştır:

Yükseklik 218 cm, genişlik single 133,5 cm double 200 cm, derinlik single 120 cm double 120 cm.

LTF 214 Model Boy Turnike

Boy Turnike 214

LTF 214 model boy turnike, diğer modellerde olduğu gibi her iki yönden geçiş imkanı sağlayan single ve double versiyonları ile sunulmaktadır.

Bu ürün de 1,5 mm kalınlığında AISI304 kalite paslanmaz çelik ya da istenen RAL renginde elektrostatik boyalı, sıcak daldırma galvaniz olarak imal edilmektedir.

Bu modelde diğerlerinden farklı olarak 90 derecelik açı ile konumlandırılan 4 kollu rotor vardır.

Modelde de geçiş hızı dakikada 20 kişidir.

Geçiş aralığı ise 58 cm olmaktadır.

Her iki yönde led indikatör geçişi yönlendiren boy turnike ölçüleri ise; yükseklik 218 cm, genişlik single 134,5 cm double 200 cm, derinlik single 134 cm double 139 cm’dir.

Boy turnike sistemleri güvenliği üst seviyeye çıkaran ürünlerden biridir. Ancak ancak uygulama alanının ebatları, kimi zaman montaj esnasında bazı sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle dolayısıyla öncelikle yer tespiti yapılan gerekli ölçümler yapılmalı, beklentilerin belirlenmesinin ardından doğru sistem kurulmalıdır. Boy turnike fiyatları ile ilgili firmamız ile iletişime geçilmelidir.