Yemekhane Kontrol Sistemi

Neden Yemekhane Kontrol Sistemi ?

Yemekhane Kontrol Sistemi , Turnikeli Yemekhane Sistemi

Yemekhane kontrol sistemi, ofislerin, fabrikaların, çağrı merkezlerinin, pansiyonların, okulların, kulüplerin ve hastanelerin yemekhanelerinde uygulanan sistemlerdir. Yemekhanelerde menünün yönetimi, katılım ve tüketim zorlu bir süreçtir. Manuel ve kağıda dayalı süreçler her zaman hataya açıktır. Hatalar da zaman ve malzeme israfına yol açarBu nedenle yiyecek tüketiminin takip edilebilmesi için Yemekhane kontrol sistemleri gereklidir.

Yemekhane Kontrol Sistemi Yiyecek Tüketimini İzler

"<yoastmark

Yemekhane kontrol sistemi, ürün bazında yiyecek tüketimini izleyen bir yazılımdır. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, özel günler ve farklı günler için farklı menülerin planlanabilmesi söz konusudur. Yemekhane yönetimi yazılımı, kullanıcıların işlemlerini farklı muhasebe seçenekleri verir. Bunlar, faturalı ve ön ödemeli seçeneklerdir. Ön ödemeli hesap kullanıcıları, sipariş vermeden önce akıllı kartlarını önceden şarj etmelidir. Öte yandan, ödeme yapan kullanıcılar yemek siparişi vermek için parmak izi, yakınlık kartı veya akıllı kart dahil olmak üzere herhangi bir kimlik bilgilerini kullanabilmektedir. Bu bilgiler kart okuyucu tarafından okunabilmektedir. Her iki yöntemde de, tutar herhangi bir parasal işlem olmadan kullanıcı hesabına borçlandırılır.

Yemekhane kontrol sistemi, ödemeleri de içeren bir siparişin planlanmasından teslimata kadar başlayan tamamen otomatik bir kantin yönetim yazılımıdır. Yemekhane yönetimi, menü öğelerinin izlenmesine, hızlı işlem yapılmasına olanak sağlamaktadır ve muhasebe hatalarını önlemektedir. Dahası,  bu yazılım, farklı menü öğelerinin görüntülenmesini kolaylaştıran bir uygulamadır. Bu yemekhane yönetim sistemi, kullanıcıların herhangi bir android cihazdan menü öğelerini seçmelerini sağlamaktadır. Kullanıcı ara yüzü, ürün seçiminin kolaylıkla yapılmasına imkan tanır.  Bu, kuyruğu önlemekte ve yemekhane işlem süresini azaltır.

Verimli Bir Yemekhane Çözümü Gereklidir

Özellikle büyük personel tesislerine sahip olan büyük kuruluşlar, çalışanların yemekhane tesislerinin kolay yönetimini sağlayan verimli bir yemekhane yönetimi çözümlerine ihtiyaç duyor. Personellerinin öğle ve öğünlerini yönetmek için uygun bir otomatik kantin yönetim sistemi bulunmayan şirketler, çok fazla atık ve yanlış yönetim üretebilir. Yemekhaneler, yakın zamana kadar elle yönetilmiştir. Firmamız, yemekhaneler için otomatik yemekhane yönetimi çözümlerinin uygun bir şekilde tedarik edilmesini ve kurulmasını sağlar. Firmamız, kusursuz yemekhane kontrol sistemi uygulamasını hayata geçiriyor.

Geleneksel manuel kullanım şekli zaman alıcıdır ve boşa harcanan yiyecekler zorlukla kontrol edilir. İzleme süreci manuel sistemlerle sınırlı değildir ve karar vermede yönetime yardımcı raporlar hazırlamak için de uygun değildir. Manuel kayıtları tutmak çok zor olabilir.

Temel Özellikler

Yemekhane kontrol sistemi, özelleştirilebilir menüye sahiptir. Böylece yöneticinin birbirinden farklı menü öğesi oluşturmasına izin verir. Bu sistemde yöneticinin menüleri programlayabilme imkanı vardır. Kullanıcı, menüden herhangi bir ürünü seçip sipariş edebilir. Aynı zamanda otomatik seçilen öğeye sahip olan bu sistemlerde kimlik bilgileri göstererek sipariş verme avantajı da vardır. Yazıcı ile kolayca entegre edilebilen bu sistemlerde cihazlar, herhangi bir standart yazıcıya doğrudan bağlanabilir.

Yemekhane kontrol sistemi, gerçek zamanlı tüketim ayrıntılarını görüntülemekte, gıda giderlerini izlemeye izin verir. Bunların yanı sıra ürünün stokta olmaması durumunda düzeltmeye izin verebilme özelliği vardır. Yemekhane kontrol sistemleri, verileri kullanarak doğru yemek planlaması yapılmasına da olanak sağlamakta, yiyecek israfını azaltır.

Yemekhane Kontrol Sistemi Yazılımı Raporları

Yemekhane kontrol sistemi, özel yazılımlarla uygulanır. Bu yazılımlar sayesinde kişisel durum raporu elde edebilir. Böylece mişinin yemek hakkının son durumu görülebilir. Sistem sayesinde departmansal rapor alınabilir. Bu sayede her bölümün yemekhane kullanım durumunun takip edilmesi mümkündür. Firmasal rapor da sunan bu sistemler, bina içinde birden fazla firmanı olması durumunda hangi firmanın kaç personelinin yemekhaneden yararlandığı rapor halinde alınabilir. Durum raporu avantajı da bulunan yemekhane kontrol sistemlerinde, yemekhanenin kullanımından sonra rapor alınmasına ve böylece yemekhaneden kaç kişinin yararlandığı anlaşılabilir. Ayrıca bütün raporların tarih ve saat aralıklarına göre filtrelendirilmesi de söz konusudur.

Yemekhane yerleşimi de turnike sistemindeki model tespiti ve küpeşte metrajları için önemlidir. Yemekhane kontrol sistemi hazır altyapı varsa bir gün içerisinde kullanılmaya başlanabilir. İhtiyacın belirlenmesi ve doğru yapılandırma için firmamızdan destek isteyebilirsiniz. İrtibat için 0(212)2104677-78 veya info@teknoper.com