Kamera CCTV Sistemleri

Kamera CCTV sistemleri, günümüz toplumunda büyük bir rol oynamaktadır ve kameralarla günlük yaşantılar, her gün daha yüksek düzeyde güvenlikle karşı karşıya kalmaktadır. Bununla birlikte, birçok insanın bilmediği şey, farklı durumlara veya binalara uyan çeşitli farklı CCTV kamera türlerinin olması ve doğru uygulama için doğru kamerayı seçmenin gerçekten hayati önem taşıyor olmasıdır.

Firmamızda yer alan kamera CCTV sistemleri, üstün görüntü kalitesini maliyet performansıyla birleştiren geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu kameraların tamamı, çeşitli durumlarda optimum performans sağlamak için tasarlanmış bir dizi temel özellik ile desteklenmektedir.

Kamera CCTV Sistemleri İle Net Görüntü Elde Edilir

Kamera CCTV sistemleri

Kamera CCTV sistemleri, 2D-DNR ve 3D-DNR entegrasyonlu uyarlamalı dijital gürültü azaltma (DNR) görsel gürültünün çarpıcı biçimde azaltılmasını ve böylece daha net ve temiz görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır. Otomatik görüntü sabitleyici ayrıca kameranın otomatik olarak ayarlanmasını ve kuvvetli rüzgarlar veya geçen trenler gibi farklı titreşimlere dayanabilmesine imkan tanımaktadır. Böylece çevresel faktörlerden bağımsız olarak görüntüler net olarak izlenebilmektedir.

Farklı Özelliklerle Geliştirilmiştir

Kamera CCTV sistemleri, farklı özelliklerle geliştirilmiştir. Bunların diğer özellikler arasında yüksek hassasiyetli gündüz ve gece yeteneği, i-VMD (akıllı-Video Hareket Algılama) ve Otomatik Odaklanma (ABF) bulunmaktadır.

Bu serideki kameraların bazılarında, gelişmiş görüntü kalitesi sunan yeni geliştirilen bir Dijital Sinyal İşlemcisi (DSP) de bulunmaktadır. Görüntü işleme algoritması (görüntü içindeki karanlık alanları algılayan) devrim niteliğindeki Adaptive Black Stretch teknolojisi sayesinde, gölgeleri ve karanlık alanları doğal ve net görüntülere dönüştürmektedir.

Güvenlik ve gözetim uygulamalarının taleplerini yerine getirmek için, ağ kameralarından bazıları, klasik kameraların sunduğu kapsama alanını aşan 160x daha geniş dinamik alan sağlayan Super Dynamic 6 teknolojisine sahiptir.

HD Kamera Sistemleri

Kamera CCTV sistemleri arasında yer alan HD CCTV kameraları ve Coax kameraları üzerinden HD olarak da bilinen HD güvenlik kameraları, 1080p çözünürlüğe (1920 x 1080 piksel) kadar yüksek tanımlı video izleme çekimi yapabilmektedir. Bu, iki tür HD koaksiyel kablo tipi güvenlik kamerası içermektedir. Bunlar; AHD ve TVI’dır. CCTV kameralar, her iki kamera tipini de eşit olarak önermektedir ve AHD, TVI ve analog CCTV kameralarla çalışan gözetim DVR’lar bulunmaktadır.

HD CCTV’nin ana avantajı, daha yüksek çözünürlüklü görüntüler sunabilmesidir. Bu kameralarda daha fazla piksel vardır. 1080P HD ekipmanımız, standart tanımlı bir görüntüde bulunan 400 bin piksele karşılık olarak, kare başına 2 milyondan fazla piksele sahiptir.

IP Kamera Sistemleri

Kamera CCTV sistemleri, IP kameralarla da tasarlanmaktadır. Ağ video kaydedicileri (NVR’ler) ve tak ve çalıştır PoE IP kameralarla ev veya işlerleri için güvenlik sistemi kurmak kolaydır. Tek bir ağ kablosu kullanarak IP güvenlik kameraları, NVR’nin arkasındaki tümleşik Ethernet Üzerinden Güç (PoE) bağlantı noktalarına bağlanmaktadır.  Kamera video / veri göndererek güç almaktadır. Bu, 4K veya 12MP’ye kadar çözünürlük sağlayabilen dijital teknolojiyi kullanarak bir IP kamera sistemi kurmak için yeterlidir. Tüm NVR’lar bağımsız kaydedicilerdir ve çalışması için bir bilgisayara ihtiyaç duymamaktadır. Pan-tilt-zoom, dahili mikrofon veya motorlu zoom lenslerine sahip gelişmiş ağ kameraları sunan sistemler arasından bile seçim yapmak mümkündür.

IP güvenlik kamerası CCTV sisteminin analog formatta sunduğu birçok avantaj vardır. IP güvenlik kameraları sinyallerini bir ağ üzerinden göndererek, DVR’a gönderilen analog sinyalden daha fazla bilgi aktarımına izin vermektedir.

IP Kamelaralın Sayısız Avantajı Vardır

Kamera CCTV sistemleri IP kameralarla kurulduğunda sayısız avantaj elde edilmektedir. Bu avantajlardan birisi çözünürlüktür. IP sistemi kullanan CCTV sistemleri, daha yüksek çözünürlükte kayıt yapabilmektedir. Bu, yakınlaştırmanın bulanık bir görüntü oluşturmayacağı, ancak çok net bir görüntü oluşturabileceği anlamına gelmektedir.

En iyi analog kameralardan bazıları, yarım megapiksele kadar görüntü yakalayabilmektedir. Bir IP kameranın, 3 megapiksele kadar olan görüntüleri yakalayabilmesi söz konusudur. Bu, bir görüntünün çözünürlüğünün veya netliğinin 6 katıdır. Aradaki fark kameranın kalitesi değil, bir IP sistemi ile ele alınabilecek bilgi miktarıdır.

İkinci avantaj analitik olmasıdır. Analog bir sistemdeki dijital video kaydedici (DVR) olayları vurgulayamamakta ve bunları kayıt altına alamamaktadır. Belirli bir anı bulmak için, bulana kadar tüm çekimlerde oynatılması gereklidir. Bu da bir gecede gerçekleşebilecek güvenlik olayları için, saatlerce süren çekimlerde oyalanmak anlamı taşımaktadır. Bir IP sistemi, belirli parametreleri temel alarak sizin için olayları vurgulayabilmekte veya işaretleyebilmektedir.

Buna ek olarak, IP kameralar daha iyi bir görüş alanı elde edebilmektedir. Kamera CCTV sistemleri için bir IP sistemi yüksek bir başlangıç ​​maliyeti olabilmektedir ancak uzun vadede para tasarrufu sağlayabilmektedir.

Kamera CCTV sistemleri ile ilgili firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Kamera CCTV sistemleri kurulumu da profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Kamera CCTV sistemleri fiyatı da güvenlikle karşılaştırıldığında makul seviyelerdedir.